Gálával zárta a Serie A-t a Juventus

A Juventus a Sampdoria csapatát fogadta a Serie A utolsó fordulójában. Nem finomkodtak a vendéggel a torinóiak, Paulo Dybala vezérletével már az első félidőben megsemmisítették az ellenfelet.

Patrice Evra nyitotta a gólok sorát az 5. percben. Egy szabadrúgás után fejelt nagyszerűen a rövid felsőbe. Ez volt egyébként a Zebrák leggyorsabb gólja ebben a szezonban. (1-0)

Nem telt el tíz perc sem ezután, máris megduplázta az előnyét a Juventus, sőt emberelőnybe is került. Skiniar szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Paulo Dybala értékesítette a tizenegyest. (2-0)

A 37. percben ismét az argentin villant, 20 méterről lőtte ki nagyszerűen a rövid alsó sarkot. (3-0)

Ez volt Dybala 19. gólja ebben a szezonban, emellett pedig kilenc gólpasszt is kiosztott a 22 esztendős játékos.

A folytatásban a védők váltak főszereplővé a Juventusnál. Előbb Giorgio Chiellini bombázott a jobb felsőbe egy szöglet után. (4-0)

A mérkőzés végén pedig Leonardo Bonucci pofozta be közelről a labdát, szintén egy sarokrúgást követően. (5-0)

A Juventus így magabiztos győzelemmel zárta az olasz bajnokságot, legközelebb május 21-én lépnek pályára a Zebrák a Milan elleni Olasz Kupa döntőben.