Karnyújtásnyira a bajnoki címtől a Leicester City

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2016. 04. 24. 19:05

A Rókák ízekre szedték a Swansea-t. A Manchester Citynek és az Arsenalnak már matematikai esélye sincs az aranyéremre.

Múlt héten Jamie Vardyt kiállították a West Ham United elleni bajnokin, egy hete pedig azt találgatta mindenki, hogy vajon erre rámegy-e a Leicester bajnoki címe. Ha a Swansea elleni, vasárnapi meccsből indulunk ki, akkor a válasz egyértelmű nem.

Már a 10. percben vezetést szerzett a hazai pályán játszó City, Mahrez szerezte meg a labdát az ellenfél kapuja előtt, majd kihasználta a kínálkozó lehetőséget. Vardy távollétében Ulloa volt a Rókák csatára, az argentin pedig duplával hálálta meg a bizalmat: az első félidőben fejjel volt eredményes, a 60. percben pedig jókor volt jó helyen, közelről kotorta a labdát a kapuba. A csereként beállt Albrighton tette fel az i-re a pontot.

Mahrez gólja:

Ulloa fejese:

Ulloa második gólja:

Albrighton állította be a 4-0-s végeredményt:

4-0-s győzelmének köszönhetően a Leicester City előnye nyolc pont a Tottenham előtt, igaz, a londoniak majd hétfőn fogadják a West Bromot. A Manchester City és az Arsenal a Rókák sikere miatt kiszállt az aranyért folytatott versenyből.