NB I: kiesett a Békéscsaba, lecsúszott a dobogóról az MTK

Vasas-Puskás Akadémia 1-0 (1-0)

Illovszky Stadion, 3400 néző, v.: Farkas Á.

gólszerző: Korcsmár (7.)

sárga lap: Szivacski (24.), Remili (25.), illetve (Pekár (26.), Polonkai (92.)

Vasas: Hermány – Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Ristevski – Berecz, Vida, Müller (Romic, 77.) – Könyves, Ádám M. (Ferenczi I. 66.), Remili (Pavlov, a szünetben)

Puskás Akadémia: Pogacsics – Pauljevic, Tar, Fiola, Nagy Zs. – Pekár, Polonkai, Zsidai (Márkvárt, 65.), Zsótér (Castillion, 57.) – K. Mészáros, Sallai (Bacelic-Grgic, 63.)

Nagy meglepetésre a Puskás Akadémia hét közben idegenben győzte le az MTK-t, így ideiglenesen elmozdult a kiesőzónából.

Szombaton Angyalföldre látogatott a felcsúti különítmény, ahol a Vasas látta vendégül őket kiesési rangadón.

A mérkőzés első – és mint később kiderült, egyetlen – góljára mindössze a hetedik percig kellett várnia a publikumnak: egy hazai szöglet után Korcsmár fejesét Pogacsics még a lécre tolta, a kipattanónál viszont már nem hibázott a védő.

A szünet előtt többször is megduplázhatta volna előnyét a Vasas, de hol a kapus, hol a kapufa hárított felcsúti részről. A folytatásban aktivizálta magát a Puskás Akadémia, de Castillion révén csak kapufáig jutottak a második felvonásban és nagyon fontos három pontot hullajtottak el.

Videoton-MTK 5-0 (2-0)

Felcsút, 1933 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Nego (5., 83.), Grgic (10. – öngól), Tischler (64.), Suljic (66.)

piros lap: Torghelle (24.)

sárga lap: Simon Á. (44.), illetve Grgic (71.), Vass Á. (85.)

Videoton: Danilovic – Szolnoki, Vinícius, Juhász R., Stopira – Pátkai, Simon Á. (Heffler T. 76.) – Nego, Suljic (Géresi 69.), Oliveira (Kovács I. 69.) – Tischler

MTK: Hegedüs L. – Poór, Baki, Grgic, Vadnai – Thiam (Deutsch 86.), Vass Á. – Bese, Gera D. (Vogyicska 80.), Hajdú (Nikac 65.) – Torghelle

A forduló előtt még második helyen álló fővárosiak a Pancho Arénában léptek pályára a Videoton ellen, és csúnya zakóba szaladtak bele.

Öt perc elteltével Stopira centerezését Nego váltotta gólra, majd újabb öt perccel később Suljic erős lapos beadását Hegedűs szerencsétlenkedte be a kapuba.

A játékrész derekán Torghellének elgurult a gyógyszere, játékon kívül rúgott bele Stopirába, amiért a játékvezető azonnal kiállította és tíz emberre olvadtak a kék-fehérek.

A térfélcserét követően tovább növelte előnyét a Fehérvár: előbb Tischler lőtt védhetetlen szabadrúgásgólt, majd Suljic és Nego alakította ki az 5-0-s végeredményt.

Debrecen-Diósgyőr 3-1 (2-1)

Debrecen, 3286 néző, v.: Szabó Zs.

gólszerzők: Jovanovic (13.), Takács T. (19.), Bódi (69.), illetve Egerszegi (43.)

sárga lap: Jovanovic (53.), Korhut (92.), illetve Okuka (33.), James (45.), Nemes (67.), Novothny (83.), Lipták (92.)

Debrecen: Verpecz – Lázár, Brkovic, Mészáros, Korhut – Bódi, Jovanovic, Varga J., Djelmic (Ferenczi, 61.) – Takács T. (Kulcsár, 87.), Holman (Tisza, 79.)

Diósgyőr: Rados – Okuka, Lipták, Tamás, Nemes – James (Kovács G., 71.), Egerszegi – Bacsa (Ternován, 73.), Bognár I. (Szabó B., 87.), Barczi – Novothny

A dobogós helyek egyikéért küzdő cívisvárosiak az idegenben gyenge formát mutató miskolciakat fogadták, és Kondás Elemér fiainak sikerült is igazolni a papírformát.

Negyed óra sem pergett még le a meccsből, amikor gólt ünnepelhetett a Loki: Takács előkészítését Jovanic továbbította a hálóba. Nem sokkal ezután Varga fejesébe kapott bele Rados, de Takács közeli ismétlésével szemben nem volt ellenszere a kapusnak.

Még a szünet előtt szépített Egervári Sándor csapata, Egerszegi maradt teljesen üresen a 16-oson belül, ziccerét pedig higgadtan értékesítette is.

A második félidő felénél minden nyitott kérdést eldöntött a Debrecen, Bódi megpattanó szabadrúgása kötött ki a vendég kapuban.

Budapest Honvéd FC-Békéscsaba 1912 Előre 2-1 (2-1)

Bozsik Stadion, 1300 néző, v.: Pintér Cs.

gólszerzők: Baráth (30.), Vasiljevic (36.), illetve Laczkó (25.)

sárga lap: Piermayr (80.), Viczián (93.)

kiállítva: Laczkó (92.)

Honvéd: Horváth A. – Ikenne-King (Botka, 71.), Lovric, Bobál D., Baráth – Vasiljevic (Gazdag, 56.), Hidi, Nagy G., Kamber – Youla (Prosser, 82.), Eppel

Békéscsaba: Poleksic – Bényei, Vaskó, Damjanovic, Fabio – Spitzmüller (Juhász Gy., 91.), Piermayr, Laczkó – Calvente (Svedjuk, 72.), Paukner (Viczián, 58.), Punosevac

Pontot, pontokat szerezni utazott a fővárosba a kiesés ellen menekülő Békéscsaba.

Jó úton indultak el efelé a lilák, hisz a 26. percben Laczkó találatával előnybe kerültek. Sokáig ugyanakkor nem örülhettek, Baráth négy perccel később éles szögből bólintott a békéscsabai ketrecbe.

Sőt, a 36. percben már 2-1 állt az eredményjelzőn. Hidi bombáját Poleksic még bravúrral fogta, de a kipattanónál már tehetetlen volt, Vasiljevic iratkozott fel a góllövők közé.

A folytatásban nem rezzentek meg többször a hálók, így a Békéscsaba az utolsó forduló eredményeitől függetlenül búcsúzik az OTP Bank Liga küzdelmeitől.

Paks-Haladás 2-3 (1-0)

Paks, 1000 néző, v: Karakó

gólszerzők: Gévay (27.), Papp K. (78.), illetve T. Wils (73.), Rodenbücher (82., öngól), Gaál (94.)

kiállítva: Gévay (62.), Szabó J. (93.)

sárga lap: Hahn (18.), Szabó J. (34.), Gévay (47., 62.), Kecskés (79.), illetve Jánvári (17.), Schimmer (31.), Williams (47.), Német M. (59.), Halmosi (83.)

Paks: Csernyánszki – Kulcsár D., Rodenbücher, Gévay, Szabó J. – Papp K., Koltai (Balázs, 82.), Bertus, Szakály D. (Asztalos, 64.), Kecskés – Hahn

Haladás: Király – Schimmer, Jánvári, Iszlai, Bosnjak – T. Wils, Kovács L., Németh M. (Medgyes, 82.), Halmosi – Williams, Gaál

Aktívabban kezdte a találkozót a hazai csapat, aminek meg is lett az eredménye. A 26. percben Szakály beadása után Gévay stukkolt közelről a vonal mögé.

Bő egy óra telt el, mikor emberhátrányba került a Paks a gólszerző Gévay kiállítása nyomán. A lehetőséggel hamar élt is a szombathelyi alakulat, Schimmer középre lőtt labdáját Wils pofozta a kapuba.

Három perccel később viszont újra a hazaiaknál volt már az előny, Szabó labdaszerzés után tálalt Papphoz, aki Királyt megelőzve értékesítette a helyzetét.

És ekkor jött a dráma.

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Bosnjak beadásába Ródenbücher ért bele szerencsétlenül és egyenlített a Haladásnak. A hosszabbításban kilenc emberre olvadt a Paks, Szabónak is felmutatta a piros lapot a bíró, majd az utolsó pillanatban Gaál szerezte meg a győzelmet a szombathelyieknek.