Kiütéses Napoli-siker, bajnokavatás elnapolva

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodtak bele a déliek.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának nyitómérkőzésén a tabella második helyén álló Napoli fogadta a tizennegyedik Bologna csapatát. A déliek hátránya kilenc pont volt a mérkőzés előtt a Juventus mögött, így mindenképp győzniük kellett, hogy halvány esélyük maradjon a bajnoki címre.

A hazaiak azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, a 10. percben a korábbi Bologna-csatár, Manolo Gabbiadini volt eredményes (1-0). A 35. percben Kevin Constant a tizenhatoson belül buktatta José Callejónt, a büntetőt pedig Gabbiadini váltotta gólra (2-0).

Az 58. percben Dries Mertens bolondot csinált a védőkből, lövését pedig bevédte Antonio Mirante kapus (3-0). A belga játékos a 80. percben egy szép összjátékot követően duplázott (4-0), majd egy remekül eltalált lövéssel mesterhármast szerzett (5-0). A végeredményt David Lopez állította be, a spanyol futballista egy mintaszerű akció végén talált a kapuba (6-0).

A nápolyiak sikere azt jelenti, hogy az éllovas Juventus a mostani fordulóban még nem tudja bebiztosítani címvédését. A torinóiak akkor lehettek volna bajnokok már a hét közben, ha a Napoli kikapott volna, ők pedig megszerezték volna a három pontot. Az Öreg Hölgy szerda este a Lazio együttesét fogadja, ahol hatalmas lépést tehet a végső győzelem felé.

Eredmény – Serie A, 34. forduló

Napoli – Bologna 6-0 (2-0)
Gólszerző: Gabbiadini (10., 35. – büntetőből), Mertens (58., 80., 88.), D. Lopez (89.)