A San Siróban úszott el a Napoli bajnoki címe

A déliek második helye is veszélyben foroghat.

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának rangadóján a negyedik helyen álló Internazionale otthonába látogatott a második Napoli. A vendégeknél eltiltás miatt továbbra sem volt bevethető a góllövőlistát 30 találattal vezető Gonzalo Híguain. A bajnoki címre pályázó nápolyi gárda az utóbbi időben nem remekelt idegenben, a legutóbbi négy mérkőzésen mindössze négy pontot szerzett.

Ráadásul a San Siróban sem kezdett jól, a negyedik percben a leshatárról kilépő Mauro Icardi csodálatos labdakezelés után a hálóőr fölött a kapuba emelt (1-0). A vendégek nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, így maradtak az átlövések, de Samir Handanovic mindig a helyén volt.

Az első félidő hajrájában aztán tovább növelte előnyét az Inter, Marcelo Brozovic egy remek előkészítés után fejjel talált a kapuba (2-0). A fordulást követően már nem változott az eredmény, így szinte biztos, hogy elúszott a déliek bajnoki címe.

A Juventus hat ponttal vezet a Napoli előtt, de ha vasárnap legyőzi hazai környezetben a kieső helyen álló Palermo gárdáját, a különbség még nagyobbra nő. Győzelmével az Inter három pontra megközelítette az AS Roma együttesét. A Farkasok egy esetleges bergamói győzelemmel tapadhatnak a Napolira.