Nagy lépést tettek Dárdaiék az európai kupaszereplés felé

Közvetlen riválisukat győzték le a berliniek.

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga)26. fordulójában rangadó várt a Dárdai Pál irányította Hertha BSC együttesére, ugyanis a közvetlenül mögöttük álló Schalke 04 gárdáját fogadták. A berliniek harmadikok voltak a találkozót megelőzően, a gelsenkircheniek előtt egy ponttal.

A kilencedik percben már egy ziccer adódott a Hertha előtt, Kalou passza után Darida az ötös elől lőhetett, de a gyenge próbálkozását Fahrmann hárítani tudta. A 21. percben éledezett a Schalke is, Huntelaar fejesét azonban Jarstein lehalászta a bal sarok elől.

A félidő hajrájában megszerezték a vezetést Dárdaiék. Haraguchi körömpassza után Ibisevic tizenegy méterről jobbal a bal alsóba lőtt (1-0).

A fordulás után kilenc perccel egyenlítési lehetőség adódott a vendégek előtt, Aogo az ötös bal sarka elől a túlsó alsó mellé lőtt. A65. percben aztán megduplázták előnyüket a vendéglátók. Egy Darida-szöglet után Stark fejelt az ötösről a jobb felsőbe (2-0).

Négy perccel később majdnem meglett a harmadik, de Cigerci megpattanó lövése milliméterekkel kerülte el a bal felsőt. A török közvetlenül utána ziccert rontott, az ötös sarka elől az égbe bombázott.

A győzelem azt jelenti, hogy a Dárdai-csapat már négy ponttal előzi a gelsenkircheni alakulatot. Az is biztos, hogy a Hertha a forduló után is biztosan a dobogón fog állni. A Bundesliga első hat csapata kvalifikálja magát az európai kupaporondra. A fővárosiak a győzelemnek köszönhetően a jelenleg hatodik Gladbachot hat ponttal előzik meg.

Dárdaiék még a Német Kupában is kivívhatják az Európa Ligát, az elődöntőben a Dortmund lesz az ellenfelük.