Nápolyban a nagy akarásnak eddig nyögés a vége

Három mérkőzés óta képtelen nyerni az SSC Napoli, de ettől még él a remény a bajnoki címre.

Pénteken a Juventus erejéből nem kis meglepetésre – végül is október vége óta nem vesztettek pontot – csak gól nélküli döntetlenre futotta Bolognában, így megnyílt az esély a Napoli előtt, hogy átvegye a vezetést az olasz bajnokság 26. fordulója után.

A tétnek és az olasz futball tradícióinak megfelelően erős taktikai csatát hozott a mérkőzés, amelybe a 39. percben Lorenzo Insigne és a mázli vitt bele némi színt. A Napoli támadója a tizenhatos bal sarkánál szánta el magát lövésre, ami egy védő megpattanva szerencsés körülmények között jutott Gianluigi Donnarumma kapujának bal sarkába (1-0).

A furcsa zöld-sárgában futballozó Milan válasza nem sokáig váratott magára. Öt perc elteltével Honda adott be, a labda egy fejen megcsúszott, épp Giacomo Bonaventura elé, aki nem habozott, biztos lábbal helyezett a jobb alsóba (1–1).

Azon túl, hogy Maurizio Sarri edzőt lelátóra küldte a spori túl sok minden nem történt a második félidőben. A Rafa Benitez helyére nyáron szerződtetett szakember vezetésével ettől még szépen menetel a Nápoly.

Más kérdés, úgy látszik az árnyékukat egyelőre nem sikerül átugraniuk. Itt állnak a lehetőség kapujában, de az utóbbi három mérkőzésükön megtorpantak, nyeretlenek maradtak.