Serie A: a hajrában dőlt el a szuperrangadó

Győzelmével a tabella élére állt az Öreg Hölgy.

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának minden kétséget kizárólag leginkább várt mérkőzése a Juventus – Napoli szuperrangadó volt. A találkozó előtt két pont volt a különbség a két csapat között, a déliek az első, míg az északiak a második helyről várhatták az összecsapást.

Érdekesség, hogy a mérkőzésen a legjobb csatársor találkozott a legjobb védelemmel. Diego Maradona korábbi csapata 53 gólt szerzett 24 bajnokin, míg az Öreg Hölgy csak tizenötöt kapott. A Juve támadósora a második legjobb a ligában, míg a Napoli védelmi szintén a képzeletbeli dobogó második helyén áll.

Az első félidőben inkább a játék küzdő jellege dominált. Egyetlen igazán nagy lehetőség a Napoli előtt akadt, a 35. percben Gonzalo Higuain spiccel terelte kapu felé a labda, de Leonardo Bonucci a kapu torkából mentett az utolsó pillanatban.

A második félidő nem kezdődött jól a Juve számára, az 50. percben cserét kért Bonucci, aki már az első félidőben közepén cserét kért. Ez különösen rossz hír Massimiliano Allegri számára, ugyanis a védők közül Giorgio Chiellini és Martin Cáceres is sérült.

Az első komoly hazai helyzetre egészen a 62. percig kellett várni, akkor a bombaformában játszó Paulo Dybala lőtt 14 méterről a léc fölé. A hajrában még egy-egy veszélyesebb lövés akadt mindkét oldalon. Marek Hamsik nem sokkal tévesztette el a felső sarkot, míg Paul Pogba megpattanó bombája Pepe Reina kezében kötött ki.

A nem túl izgalmas rangadónak mégis lett egy győztese. A csereként beálló Simone Zaza lefordult védőjéről, megpattanó lövése pedig a bal sarokba kötött ki (1-0).

Győzelmével a Juventus az élre állt, egy ponttal előzi meg a Napolit.