Kleinheisler nem játszott, a Werder továbbjutott

Bravúros győzelmet aratott a válogatott középpályás együttese.

A pénteki súlyos bajnoki vereség (1-5 a Gladbach ellen) után kedden már a Német Kupa negyedöntőjében volt jelenése Werder Bremen együttesének a Bayer Leverkusen otthonában. A bajnokin a kezdőben kapott helyet Kleinheisler László, most viszont csak a kispadról nézte a mérkőzést.

Az esélyesebb Leverkusen került előnybe a 22. percben, a mexikói gólfelelős Javier Hernandez büntetőből volt eredményes (1-0). A Werder nem sokkal később egyenlített, fél óra játék után a spanyol balhátvéd, Santiago García talált be (1-1).

Még a szünet előtt jött a mérkőzés fordulópontja, a 41. percben Wendell jutott a kiállítás sorsára, a megítélt büntetőt pedig a veterán Claudio Pizarro váltotta gólra (1-2).

A fordulást követően becsülettel küzdöttek a Gyógyszergyáriak, de egyenlíteni nem tudtak. Sőt, a hajrában minden eldőlt, a 82. percben Florian Grillitsch szerzett lesgyanús gólt (1-3). Győzelmével a brémai alakulat ott van a legjobb négy között.

A kétszeres válogatott középpályás ezúttal nem kapott szerepet, talán majd szombaton a Hoffenheim ellen.

Eredmény – Német Kupa, negyeddöntő

Bayer Leverkusen – Werder Bremen 1-3 (1-2)
Gólszerző: J. Hernandez (22. – büntetőből) illetve S. García (31.) C. Pizarro (42. – büntetőből) Grillitsch (82.)
Kiállítva: Wendell (41.)