Kétszer is vezetett a Milan, de ez sem volt elég a győzelemhez

Veterán csatár góljával mentett pontot az Empoli.

Az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a 32 pontos AC Milan utazott a 31 ponttal rendelkező Empoli otthonába szombat este.

A Rossoneri hamar előnybe került, Carlos Bacca a nyolcadik percben higgadtan értékesítette a ziccert (0-1). A kolumbiai csatár szépen törleszti 21 milliós eurós vételárát, a bajnokságban ez volt a tizedik találata. Érdekesség, hogy a Milan eddig 29 alkalommal talált be az idei szezonban, tehát Bacca több mint a gólok egyharmadát szerzi.

Szűk fél óra játék után egyenlítette az Empoli, egy tetszetős támadás végén Piotr Zielinski a mindössze 16 éves Gianluigi Donnarumma lábai között lőtte el a labdát (1-1).

A fordulás után gyorsan visszavette a vezetést a Mihajlovic-csapat, Giacomo Bonaventura lőtte ki a hosszút, miután szerencsésen elé pattant a labda (1-2).

A 61. percben a veterán Massimo Maccarone kiegyenlített. A 36 éves csatár a kapusról kipattanót kotorta be (2-2).

A forduló nyitómérkőzésén nem bírt egymással a Frosinone és az Atalanta, a Matusa stadionban gól nélküli döntetlenre végeztek a felek.

Eredmény – Serie A, 21. forduló

Empoli – AC Milan 2-2 (1-1)
Gólszerző: Zielinski (32.), Maccarone (61.) illetve Bacca (8.), Bonaventura (48.)
Frosinone – Atalanta 0-0