Nem ismer kegyelmet a Zidane-féle Real Madrid

Arra lehetett számítani, hogy nem épp a kiesés ellen menekülő Sporting Gijón fogja megnehezíteni a Real Madrid dolgát, de arra talán kevesen számítottak, hogy a fővárosi focicsapat gyakorlatilag bő negyedóra alatt eldönti a meccset. Pedig ez történt, Bale korai fejesgólja után Ronaldo szerzett két gólt, Benzema egyet, a 18. percben így már 4-0 volt. Sőt, a szünet előtt a francia támadó ismét beköszönt.

Benzemáé volt a meccs gólja:

Az első játékrész összképe alapján nehéz második felvonás várt a Sportingra, főleg, hogy a fordulás után Ronaldóé volt az első igazán nagy lehetőség. Utána azonban összekapta magát a Gijón, López révén sikerült szépíteni és a folytatásban is volt pár lehetősége a vendégegyüttesnek.

A szünet után egyébként látványosan visszavett a tempóból a Real Madrid, ráadásul Bale-t és Benzemát is sérülés miatt kellett lecserélni. Hiába nyert tehát 5-1-re a házigazda (Zidane mindkét meccsén lőtt ötöt a Real), a szurkolók öröme nem volt felhőtlen.