Messi ordas nagy gólt lőtt

Az argentin a Király Kupa szerda esti odavágóján, az Espanyol ellen 25-ről vágta rá be kíméletlenül. Rég láttunk ekkora szabadrúgás-gólt.

Meglepetsésszagúan indult a mérkőzés, mert a 9. percben egy villámgyorsan végigvitt kontra végén Caicedóhoz Mascheranót kicselezve 12 méterről a bal alsóba lőtt (0–1).

Gyorsan jött Messi első válasza a 13. percben – Iniesta passza után Messi lőtte ki a bal felsőt -, majd a második, a 44. percben. Erről beszéltünk a címben.

A kis argentinnek ebben az idényben ez volt a negyedik szabadrúgásgólja. Nyilván gyakorolja eleget.

A második félidőben még Piqué és Neymar is betalált, így alakult ki a 4-1-es végeredmény. A visszavágó formalitásnak tűnik az amúgy 2 piros és 12 sárga lappal tarkított találkozón.

Megjegyezzük H.Perez (72. perc) és P.Diop (75.) mellett a játékvezető a kiállítások sorát nyugodt szívvel kezdhette volnaPau López kapussal is, aki az 58. percben szándékosan széttaposta Messi lábát.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS, EREDMÉNYEK:

Barcelona–Espanyol 4–1
(Gól: Messi 13., 44., Piqué 49., Neymar 88., ill. Caicedo 9.)
Athletic Bilbao–Villarreal 3–2
(Gól: I. Williams 53., Aduriz 67., Laporte 80., ill. Baptistao 16., Samu García 37.)
Valencia–Granada 4–0
(Gól: Negredo 8., 63., 83. – a másodikat és harmadikat 11-esből, Rodrigo 35.)
Mirandés (II.)–Deportivo La Coruna 1–1
(Gól: Ortiz 25., ill. Lopo 75.)
Betis–Sevilla 0–2
(Gól: Krohn-Dehli 13., Krychowiak 49.)