Serie A: Zsinórban hetedszer győzött az Öreg Hölgy

Menetel a bajnoki címvédő.

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a bajnoki címvédő Juventus az újonc Carpi otthonába látogatott. Nem kezdődött jól a mérkőzés a vendégek számára, a korábban a torinóiakat is erősítő Marco Borriello Leonardo Bonuccit becsapva lőtt a rövid sarokba negyed órányi játék után (1-0).

A Juve gyorsan válaszolt, három perccel később Mario Mandzukic egalizált (1-1), majd a horvát csatár a félidő előtt Patrice Evra beadását fejelte a kapuba, így már a vendégeknél volt az előny (1-2).

A fordulást követően Claudio Marchisio hosszú indítása után Paul Pogba már kettőre növelte az Öreg Hölgy előnyét. A ráadás perceiben Bonucci még öngólt vétett (2-3), de Massimiliano Allegri csapata újabb sikert könyvelhet el, sorozatban már a hetediket a bajnokságban.

A Juventus ideiglenes feljött a tabella második helyére, de a többi találkozótól függően még hátrébb csúszhat, legrosszabb esetben a negyedik pozícióig.

Eredmény – Serie A, 17. forduló

Carpi – Juventus 2-3 (1-2)
Gólszerző: Borriello (15.), Bonucci (90+2. – öngól) illetve Mandzukic (18., 41.), Pogba (50.)