Megyeri végre szóhoz jutott, bánta is, meg nem is

A spanyol Király Kupa szerdai visszavágóján a magyar hálóőr védhette a Getafe kapuját.

Megyeri Balázs bajnokin még nem védhette új spanyol csapata hálóját, de szerdán, legalább a kupában gólvonal mögé állhatott. Onna pedig azt látta, hogy mindjárt az első percekben egy lesgóllal nyitott a kétgólos hátrányból induló csapata, de a nyolcadikban León révén valóban meg is szerezte a Getafe a vezetést a Rayo Vallecano ellen (1-0).

A 23. percben Verdini fantasztikus mozdulattal helyezte Juan Carlos kapujába a labdát. A 2-0 már a hazaiak továbbjutását sejtette, amit Vázquez a 31. percben megfejelt még egy góllal.

Már az első félidő végén megpróbált felzárkózni a Rayo, de akkor még Megyeri Pablo bombáját hatástalanította, ellenben fordulás után egy szép akció végén Bangourát kihagyhatatlan helyzetbe hozták a társak és itt már a magyar kapus sem segíthetett (3-1).

Mivel az első mérkőzésen a Rayo 2-0-ra nyert, az idegenben szerzett gól már az ő továbbjutásukat eredményezte.

SPANYOL KIRÁLY KUPA, VISSZAVÁGÓK, EREDMÉNYEK:

Athletic Bilbao–Linense (III.) 6–0
(Gól: De Marcos 9., Eraso 49., Etxeita 56., Sola 62., R. García 67., M. Rico 89.)