Premier League: Klopp nyerte a Mourinho elleni különcsatát

Egy hét alatt már harmadszor hagyta el vesztesen a pályát a bajnoki címvédő.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának nyitómérkőzésén rangadót rendeztek. A bajnokság nem brillírozó Chelsea a szebb napokat is látott Liverpool gárdáját fogadta. Angliában először feszült egymásnak José Mourinho és Jürgen Klopp.

A portugál menedzser csapata kiválóan kezdett, a negyedik percben Cesar Azpilicueta bal oldali beadása után Ramires fejelt Alberto Moreno mellől a kapuba (1-0). A kapott gól után magához tért a ‘Pool, Philippe Coutinho próbálkozott, majd Adam Lallana kétszer sem tudott túljárni Asmir Begovic eszén.

Az első félidő ráadásában egyenlített a Liverpool, Coutinho 19 méterről gyönyörűen csavart a jobb felsőbe (1-1).

A szünet után is a vendégek voltak veszélyesebbek, a brazil játékmester pedig a 74. percben megszerezte a második gólját is (1-2). A labda John Terryn megpattantva kötött ki a bal felsőben.

Mourinho behozta Cesc Fabregast és Radamel Falcaót is, de segíteni ők sem tudtak. Sőt, Christian Benteke a 83. percben mindent eldöntött a jobb alsóban kikötött lövésével (1-3).

Nem lenne meglepetés, ha a portugál edző munkáját megköszönné Roman Abramovics tulajdonos.