Hátrányból fordítva, hosszabbítás után mentek tovább Dárdaiék

Simon Kriszitán végig a pályán volt, csapata első osztályú gárdát ejtett ki.

A Német Kupa második fordulójában a Hertha BSC  másodosztályú FSV Frankfurt vendége volt. Az első félidőben nem sok minden történt a pályán, majd a fordulást követően előnybe került a vendéglátó csapat. Egy lesgyanús góllal Tim Golley szerezte meg a vezetést a hazaiknak (1-0).

Csak kilenc percig volt hátrányban Dárdai Pál csapata, a hosszún érkező Salomon Kalou az 56. percben közelről a rövid felsőbe fejelt (1-0). A rendes játékidő hátralévő részében már nem esett több gól, így jöhetett a hosszabbítás. Ott ismét az elefántcsontparti talált a kapuba. A 99. percben a buktatásáért megítélt büntetőt értékesítette higgadtan.

Simon Krisztián végig a pályán volt az 1860 München együttesében, amely egy félidőt emberelőnyben játszva múlta felül az élvonalbeli Mainz gárdáját. A Nürnberg már az első félidőben kiütötte a Düsseldorfot, míg az Aue megviccelte az Eintracht Frankfurt együttesét.

Eredmény – Német Kupa, második forduló

FSV Frankfurt – Hertha BSC 1-2 (0-0) – hosszabbítás után
Gólszerző: Golley (47.) illetve Kalou (56., 99. – büntetőből)
Kiállítva: Plattenhardt (119.)

Mainz – 1860 München 1-2 (1-0)
Gólszerző: Schindler (6. – öngól) illetve Mugosa (70.), Okotie (77.)
Kiállítva: Bengtsson (45.)

Nürnberg – Düsseldorf 5-1 (4-0)
Gólszerző: Burgstaller (10.), Behrens (17.), Füllkrug (42.), Leibold (43.) Blum (69.) illetve Demirbay (72.)

Erzgebirge Aue – Eintracht Frankfurt 1-0 (0-0)
Gólszerző: Wegner (74.)