Két piros, hat gól, a dráma a végén érkezett

Hihetetlen körülmények között tartotta otthon az egy pontot a Sporting Gijón.

Nyilván nem nevezhetjük a La Liga rangadójának a sereghajtó Granada és a Sporting Gijon mérkőzését, mégis az a szép ebben a Spanyol Bajnokságban, hogy két, kvázi nevesincs csapat is képes olyan mérkőzést játszani, amely után az igazi futball ínyencek is csettintenek.

Márpedig a nyolcadik forduló zárómérkőzése ilyenre sikeredett hétfő este. Erről nagyrészt a vendégek tehettek, akik Isaac Success remeklésének köszönhetően – gól, gólpasszok – elhúztak 3-1-re.

A nigériai csatár még eztán is kiosztott egy forintos lasztit, de Thievy elbénázta a helyzetet, egy-az egyben a kapussal szemben kihagyta a ziccert, aminek meg lett a következménye – 4-1- helyett jött a feketeleves…

A 81. percben a játékvezető kiállította a vendégektől Lopezt, amit a 88. percben használtak ki először a hazaiak. Majd, hogy még egy kicsit fűszerezze a spori a mérkőzést, a Doriát a 90. percben küldte idő előtt zuhanyozni, így a Granada csapata kilenc főre fogyatkozott.

A Sporting Gijón végül a 96. percben Guerrero révén érvényesítette a kettős emberelőnyt. Eztán a játékvezető gyorsan lefújta a meccset.

Primera División, 8. forduló – eredmények:

Sporting Gijón–Granada 3–3 (Espinosa 8., Nacho Cases 88., Guerrero 96., ill. Piti 21., Success 41., el-Arabi 73.)