Celta Vigo's forward Iago Aspas (C) celebrates a goal with teammates Serbian midfielder Dejan Drazic (L), forward Nolito (2nd R) and Chilean forward Fabian Orellana during the Spanish league football match SD Eibar vs Celta Vigo at the Ipurua Municipal Stadium in Eibar September 26, 2015.  AFP PHOTO / ANDER GILLENEA

Hármas holtverseny a spanyol bajnokság élén

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 10. 18. 14:37

A Sárga Tengeralattjáró győzelme esetén listavezető lett volna, így viszont a Celta utolérte a Realt és a Barcát.

Szombaton előbb a Real Madrid, majd a Barcelona aratott sima győzelmet a spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera Division) nyolcadik fordulójában. Vasárnap ebédidőben a harmadik Villarreal csapott össze a negyedik Celta Vigóval.

Az első fél óra egyértelműen a hazaiaké volt, Manuel Trigueros háromszor is célba vette a kaput, de pontatlan volt. A 41. percben a semmiből előnybe került a Celta, Fabian Orellana senkitől sem zavartatva csavart a bal sarokba (0-1).

A szünet után egy perc sem telt el, a Sárga Tengeralattjáró fiatal védője, Eric Bailly belekapott a labdába, így második sárgával a kiállítás sorsára jutott. A vendégek lezárhatták volna a találkozót, de Iago Aspas két ordító ziccert is elpuskázott. Ezt meg is büntették a hazaiak, a csereként beálló Denis Suarez megpattanó lövéssel egyenlített a 67. percben (1-1).

Úgy tűnt, a vendéglátók kihúzzák, majd jött az utolsó perc. Orellana a a lécre csavart, a kipattanót pedig a spanyol válogatottban is számításba vett Nolito bebombázta (1-2).

A vigói csapat győzelmének köszönhetően 18 ponttal áll, akárcsak a Real és a Barca. A Villarreal maradt 16 pontos, az Atlético esetleges győzelmével visszacsúszhat az ötödik helyre.