Dortmund's midfielder Sven Bender (C) heads for the ball during the German first division Bundesliga football match FSV Mainz 05 vs Borussia Dortmund in Mainz, western Germany, on October 16, 2015.    AFP PHOTO / DANIEL ROLAND

RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBIDS IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO.

Visszatalált a győzelem útjára a Dortmund

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 10. 17. 06:29

Három nyeretlenül megvívott mérkőzés után győzött ismét a Borussia.

A válogatott mérkőzések után ismét a klubfutballé a főszerep. A Bundesliga 9. fordulója a Borussia Dormund mainzi vendéjátékával indult. A sárga-feketék hat győzelemmel indították a szezont, a legutóbbi három mérkőzésükön azonban csak két pontot szereztek.

A 18. percben az első nyolc összecsapáson tízszer is a kapuba találó Pierre-Emerick Aubemeyang nagyszerű labdával szolgálta ki Marco Reust, a német válogatott játékos pedig nem hibázott (0-1).

A szünet után duplázhatott volna Reus, a véleményes büntetőt azonban Loris Karius szép vetődéssel hárította. A Mainz becsülettel próbálkozott, de Roman Bürki eszén egyszer sem tudott túljárni.

A gaboni csatár többször is gólt szerezhetett volna, több nagy helyzetet is elpuskázott, a második gólpasszát azért kiosztotta. Labdaszerzése után tálalt Henrik Mkhitaryan elé, az örmény pedig a kapust is kicselezve továbbított a hálóba (0-2).

A Borussia második a tabellán, hátránya négy pont a szombat délután játszó Bayern mögött. A Mainz tizenkét pontjával maradt a kilencedik.