Magyar Kupa: tízet rúgott a Fradi, bombameglepetés Tiszaújvárosban

Szűkös győzelmet aratott az Újpest Velencén, kettővel nyert az Andráshida vendégeként a Videoton.

Szerdán kora délután, 14 órás kezdéssel játszották le a Magyar Kupa harmadik fordulójának összecsapásait, melyeken az NB I-es csapatok kivétel nélkül idegenben, alacsonyabb osztályú ellenfelekkel néztek szembe.

A Ferencváros a megyei első osztályú Nagyecsed vendége volt, és a szünetben már 7-0-ra vezettek a zöld-fehérek. A folytatásban még hármat rámoltak Thomas Doll fiai, így a végén meglett a közte tíz.

Busai 4, Haris 2, Lakatos, Varga, Lamah és Nagy pedig 1-1 góllal járult hozzá a kiütéses sikerhez.

Az Újpest Velencén vendégszerepelt, és bár a szünetben még a hazaiaknál volt az előny, a lilák fordították és a legjobb 16 közé jutottak.

A Videoton kettővel nyert Andráshidán, a Debrecen hármat rúgott Géderlaknak, a Haladás a Somost verte 3-1-re a Szojka Ferenc Stadionban.

Az MTK a Fradihoz hasonlóan kiütéses győzelmet aratott, 6-0-val zártak Mezőhegyesen. A Békéscsaba szoros meccsen ejtette ki a másodosztályú Kisvárdát.

Az eddigi egyetlen NB I-es búcsúzó a Paks csapata, amely 4-3-ra kikapott Tiszaújvárosban.