Ilyen a világon nincs, a legvégén kényszerültünk pótselejtezőre

Ha minden a szánk íze szerint alakult volna, a nemzeti csapat Eb-részvételét ünnepelhettük volna kedd este.

Ők jöhetnek szembe velünk a pótselejtezőn

A magyar labdarúgó-válogatott nagyon közel került ahhoz, hogy 1972 után ismét kijusson az Európa-bajnokságra, ezúttal a legjobb csoportharmadikként. Ehhez azonban még az utolsó játéknapon is izgulni kellett, ugyanis a törököknek még volt esélyük beelőzni minket ebben az összevetésben, ehhez otthon kellett győzniük Izland ellen és még abban is bízniuk kellett, hogy Kazahsztán nyerni tud Lettországban.

Fotó: Europress fotóügynökség

Nem lehettünk teljesen nyugodtak az első félidőket elnézve, mert ugyan kevés helyzetet hozott a két mérkőzés, a törökök és a kazahok is egy hajszállal jobbak voltak ellenfelüknél. Szerencsére a kapuk nem igazán forogtak veszélyben.

A 65. percben aztán még inkább izgulni kellett, ugyanis a kazahok megszerezték a vezetést Lettországban, ennek híre pedig eljutott Törökországba is, Fatih Terim egyből támadóbb felállásra váltott. Ugyanakkor Tore egy brutális belépő miatt piros lapot kapott a 78. percben, így a hajrának tíz emberrel vágott neki a török csapat. Még így is a hazaiaknak akadtak helyzetei, és sajnos jött a hidegzuhany a végén: Inan a 89. percben szabadrúgásból bevette az izlandi kaput.

Mivel már egyik pályán sem változott az eredmény (pedig Lettországban 6 perc volt a hosszabbítás), így Törökország kaparintotta meg a legjobb csoportharmadik helyet, a magyar válogatott pedig készülhet a pótselejtezőre…

Eredmények – Európa-bajnoki selejtező, A csoport, 10. forduló:Törökország-Izland 1-0 (0-0)

Lettország-Kazahsztán 0-1 (0-0)

A válogatott abban az esetben kvalifikált volna az Eb-re, ha Lettország vagy Izland pontot szerez. A két feltételből elég lett volna egynek is teljesülnie.

2. FÉLIDŐ

96. PERC: Vége annak is, pótselejtezőt játszunk…

94. PERC: A török meccsnek vége, a lettnek még nincs.

89. PERC: GÓL! Inan ragyogóan teker a jobb felsőbe szabadrúgásból. Vezet Törökország, már nem a miénk a legjobb harmadik hely. 1-0.87. PERC: Tosun lövi bivalyerősen a lasztit a lelátóra.

85. PERC: Arda Turan életveszélye lökete az oldalhálóban kötött ki. Legyen már vége!

82. PERC: Cserél egyet Izland, ezzel is pörögnek a másodpercek.

80. PERC: Tíz percre vagyunk az Európa-bajnokságtól. Imádkozzunk, hogy ne találjon gólt emberhátrányban a török csapat.

77. PERC: PIROS LAP A TÖRÖKÖKNÉL! Gökhan Töre csúszott oda nagyon csúnyan egy izlandinak, azonnal az öltözőbe küldte őt a játékvezető.

71. PERC: Storck intézhetett volna kazah barátaihoz néhány szót, hisz 2008 és 2010 között ő volt ott a kapitány.

68. PERC: 2009 óta nem nyert idegenben Kazahsztán, naná, hogy most akarják megtörni a rossz sorozatot.

65. PERC: GÓL! Vezetnek a kazahok, Kuat a gólszerző… 0-1.

64. PERC: A törökök nem hajtják túl magukat, igaz, a biztos harmadik helyük már megvan, a hollandok 2-0-ra égnek otthon a csehek ellen.

55. PERC: Nincs új a nap alatt a számunkra izgalmas találkozókon. Az I jelű csoportban egyébként bundabotrány robbant ki szerdán, ha lemaradt róla, ide kattintva tudhat meg többet.

49. PERC: Egy veszélyes izlandi beadással és egy távoli török kísérlettel vette kezdetét a második félidő Konyában.

46. PERC: Megy mindkét meccs és ne felejtsük, az idő nekünk dolgozik.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Szünet mindkét meccsen! Ha minden így marad, ott leszünk az Eb-n!

43. PERC: Mindeközben Belgiumban: Mertens tudja, hogy üres kapura nem illik.

37. PERC: Az izlandiak ritkán lódulnak meg és akkor is csak kevesen lépnek fel a támadásokkal. Azért az kivehető, hogy nincs tétje az összecsapásnak számukra.

32. PERC: Azért gólt is lássunk, Kaderabek találatával vezetnek a csehek Hollandiában.

30. PERC: Arda Turan szlalomozott végig négy izlandi között, az ötödik állította meg.

27. PERC: A letteknél 4-2 a kapura lövések száma a kazahok javára a félidő derekán.

26. PERC: Veszélyhelyzet az izlandi kapu előtt, de a befejezésbe ismét hiba csúszott.

23. PERC: Hogy a magyar válogatottról is beszéljünk: új információ Bódiról, hogy hetekre kidőlt.

18. PERC: Megúsztuk… Vagyis megúszta Izland. Ozyakup senkitől sem zavartatva lőtt a kapu mellé 16-ról.

16. PERC: Az első ígéretes támadásnal addig-addig totojáztak a hazaiak, hogy lövésig sem jutottak el. Bánjuk? Nem.

12. PERC: Egyelőre nem túl izgalmas egyik meccs sem, úgyhogy van időnk elmondani, hogy Izland a hollandokért is játszik. Amennyiben ugyanis az északiak győznek Törökországban, és Hollandia veri a cseheket, úgy az Oranje harmadik helyen zár és pótselejtezőt játszhat.

5. PERC: Füttykoncert, ha Izlandnál a labda, a törökök próbálják magukhoz ragadni a kezdeményezést, de azért óvatosan teszik mindezt.

1. PERC: Az ankarai merénylet emlékére tartott gyászszünet előzte meg a kezdőrúgást Konyában. Hajrá Lettország, hajrá Izland!

Előzetes

Válogatottunknak nem sikerült elcsípnie az automatikus továbbjutást érő második helyet a csoportban, miután Görögországban vereséget szenvedett, Románia pedig legyőzte Feröer-szigetek legjobbjait.

Bernd Storck fiai számára ugyanakkor tovább él a remény, hogy legjobb harmadikként kvalifikáljon a kontinenstornára.

Mivel a spanyolok megverték hétfő este Ukrajnát, így már csak a törökök előzhetnek meg minket ebben a rangsorban. Ez akkor következne be, ha Törökország mindhárom pontot begyűjtené hazai pályán Izland ellen és a lettek pedig kikapnának otthon Kazahsztántól. A két feltételnek egyszerre kell érvényesülnie.