Germany's Thomas Mueller (l-r/ in white jerseys), Mario Goetze and Jerome Boateng and Ireland's Shaw Given (l), Daryl Murphy, Stephen Ward and James McCarthy react during the UEFA EURO 2016 qualifying soccer match Ireland vs Germany in Dublin, Ireland, 08 October 2015. Ireland won 1-0. Photo: Peter Kneffel/dpa

Ha nem lenne elég a vereség, még egy rossz hírt is kapott a német válogatott

Futó Csaba
Futó Csaba

2015. 10. 09. 17:54

Sőt, ez a bejelentés a Bayern München őszi szezonját is érinti.

A német labdarúgó-válogatott csütörtök este meglepetésre 1-0-ra kikapott Írországban, így még az a csúfság is megeshet a világbajnokkal, hogy pótselejtezőre kényszerül az Eb-selejtezőben. Ehhez persze az kellene, hogy a vasárnapi lengyel-ír meccsen döntetlen szülessen, a németek pedig kikapjanak hazai pályán Grúziától, így hármas holtverseny alakulna ki a csoport élén, amiből a Nationalelf jönne ki a legrosszabbul.

Így tehát Joachim Löwnek mindenkire szüksége lenne, épp ezért nagy érvágás, hogy a Bayern München támadója, Mario Götze megsérült az írek ellen. Már a 35. percben le kellett cserélni, Löw pedig azt mondta a lefújás után, nagy valószínűséggel ki kell hagynia a Grúzia elleni meccset.

Nos, a helyzet rosszabb a vártnál: a német csapat tájékoztatása szerint a combközelítő izmán megsérült Götze legalább 10-12 hétre kidőlt. Így legközelebb csak a Bundesliga téli szünete után léphet pályára, azaz nem csak a német válogatottnak, hanem a Bayernnek is nélkülöznie kell a játékát.