Ha nem lenne elég a vereség, még egy rossz hírt is kapott a német válogatott

Sőt, ez a bejelentés a Bayern München őszi szezonját is érinti.

A német labdarúgó-válogatott csütörtök este meglepetésre 1-0-ra kikapott Írországban, így még az a csúfság is megeshet a világbajnokkal, hogy pótselejtezőre kényszerül az Eb-selejtezőben. Ehhez persze az kellene, hogy a vasárnapi lengyel-ír meccsen döntetlen szülessen, a németek pedig kikapjanak hazai pályán Grúziától, így hármas holtverseny alakulna ki a csoport élén, amiből a Nationalelf jönne ki a legrosszabbul.

Így tehát Joachim Löwnek mindenkire szüksége lenne, épp ezért nagy érvágás, hogy a Bayern München támadója, Mario Götze megsérült az írek ellen. Már a 35. percben le kellett cserélni, Löw pedig azt mondta a lefújás után, nagy valószínűséggel ki kell hagynia a Grúzia elleni meccset.

Nos, a helyzet rosszabb a vártnál: a német csapat tájékoztatása szerint a combközelítő izmán megsérült Götze legalább 10-12 hétre kidőlt. Így legközelebb csak a Bundesliga téli szünete után léphet pályára, azaz nem csak a német válogatottnak, hanem a Bayernnek is nélkülöznie kell a játékát.