Juventus' forward from Italy Simone Zaza (C) scores against Sevilla's goalkeeper Sergio Rico Gonzalez during the UEFA Champions League football match Juventus vs FC Sevilla on September 30 at the Juventus stadium in Turin.  AFP PHOTO / OLIVIER MORIN

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 09. 30. 23:00

A Manchester City az utolsó percben döntötte el az összecsapást.

Atlético Madrid – Benfica 1-2 (1-1)

Mindkét csapat három ponttal rajtolt, az esélyesebbnek tartott madridiak szerezték meg a vezetést. A 23. percben Angel Correa nem hibázta el az elé pattanó labdát (1-0). A Benfica nem rogyott meg, tíz perccel a játékrész vége előtt Nicolas Gaitan a hosszúra átkerülő labdát bombázta a bal sarokba (1-1).

A fordulás után már meglepetésre a portugáloknál volt az előny, az 51 percben Goncalo Guedes egy kontra után lőtt éles szögből Oblak mellett a hosszúba (1-2.) A bekapott gól után hiába próbálkozott Simeone csapata, nem sikerült egyenlíteni.

Astana – Galatasaray 2-2 (0-1)
Amint arról már beszámoltunk, a magyar idő szerint 18 órakor kezdődött mérkőzésen hatalmas izgalmak után szerzett történelmi pontot a kazah csapat, miután kétszer is egyenlíteni tudott.

Borussia Mönchengladbach – Manchester City 1-2 (0-0)

A két zakóval indító együttes jó iramban kezdte a mérkőzést. Az első félidő első felében Sergio Agüero kihagyott két ordító helyzetet, míg hazai részről Raffael hagyta ki az általa kiharcolt büntetőt. A játékrész hátralévő részében is inkább az egy hete edzőváltáson átesett hazaiak voltak veszélyesebbek.

A fordulás után meg is szerezték a vezetést a németek, az 54. percben Lars Stindl belsőzött a rövid alsóba (1-0). Sokáig nem örülhettek, egy szöglet után Kevin de Bruyne próbálkozását már lehet, hogy a gólvonal mögül piszkálták ki, viszont Nicolas Otamendi a kipattanót továbbította a kapuba (1-1).

Az utolsó percben jött az első félidőben ziccereket hibázó Sergio Agüero és mindent eldöntött (1-2).

Juventus – Sevilla 2-0 (1-0)

Mindkét csapat borzasztóan szerepelt saját bajnokságában, a BL-ben viszont jól kezdtek. A tavalyi döntős torinóiak nagy fölényben játszottak már az első félidőben is. A gól a 41. percben érkezett meg, Alvaro Morata fejelt a kapuba a szöglet után (1-0).

A fordulást követően is maradt a nagy hazai fölény és a cserként beálló Simone Zaza első Bl-meccsén megszerezte első gólját, amellyel beállította a végeredményt (2-0).

Eredmény – Bajnokok Ligája

C csoport:
Gólszerző: Correa (23.) illetve Gaitan (36.), Guedes (51.)

Gólszerző: Balta (74. – öngól), Carole (89. – öngól) illetve Kisa (31.), Eric (86. – öngól)