Tottenham Hotspur's Belgian defender Toby Alderweireld (2nd R) heads their second goal past Manchester City's Argentinian goalkeeper Willy Caballero (L) during the English Premier League football match between Tottenham Hotspur and Manchester City at White Hart Lane in north London on September 26, 2015. AFP PHOTO / IKIMAGES

RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Méretes zakót kapott a City a lesgólok meccsén

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2015. 09. 26. 16:01

Az ötből három találat is szabálytalan volt.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) hetedik fordulójának nyitómérkőzésén rangadót rendeztek, az éllovas Manchester City látogatott a Tottenham Hotspur otthonába.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, a 25. percben egy mintaszerű kontra után Kevin de Bruyne talált a kapuba (0-1), apró szépséghiba, hogy lesről. Igaz nem csoda, hogy nem láthatta az asszisztens, hiszen millimétereken múlott.

A félidő legvégén jött az egyenlítés, lesről. Eric Dier bombázott a hálóba, viszont a pár pillanattal korábban a labdát középre adó Kyle Walker méteres lesen volt (1-1).

A fordulást követően öt perccel már a hazaiaknál volt az előny. A szabadrúgást követően Toby Alderweireld fejelt a hálóba, Willy Caballero kapus borzasztóan mozdult ki (2-1). Egy óra játék után jöhetett az újabb lesgól, Christian Eriksen szabadrúgása csattant a lécen, a kipattanót Harry Kane lőtte a jobb felsőbe, igaz a szabadrúgás elvégzésének pillanatában a védők mögött tartózkodott (3-1).

Tíz perccel a lefújás előtt a második szabályos gólját is megszerezte a Tottenham, Erik Lamela a kapust kicselezve passzolta be a negyediket (4-1). A vendéglátók sorozatban a harmadik győzelmüket aratták, míg a City lecsúszhat az első helyről, abban az eseten, ha a United győzni tud a Sunderland ellen.

Eredmény – Premier League, 7. forduló

Tottenham – Manchester City 4-1 (1-1)
Gólszerző: Dier (45.), Alderweireld (50.), Kane (61.), Lamela (79.) illetve de Bruyne (25.)