Négy rekordot döntött meg az öt gólt szerző Lewandowski

Még így sem ő szerezte a legtöbb gólt egy meccsen a Bundesligában.

Robert Lewandowski négy Bundesliga-csúcsot is megjavított azzal, hogy kedden öt gólt szerzett a Wolfsburg elleni (5-1) mérkőzésen. A Bayern München lengyel csatára az első, aki csereként beállva ötször talált a hálóba. Emellett immár a leggyorsabb mesterhármas, mesternégyes és mesterötös is az ő nevéhez fűződik.

Lewandowski az 51. percben egyenlített, majd az 52., az 55., az 57. és a 60. percben is gólt lőtt. Az eddigi leggyorsabb mesterhármas Bundesliga-rekordját a duisburgi Michael Tönnies tartotta, aki 1991-ben öt perc alatt szerzett három találatot a Karlsruhe ellen.

A legtöbb gólt egy meccsen Dieter Müller érte el, az 1. FC Köln játékosaként 1977. augusztus 17-én hatszor talált a hálóba a Werder Bremen ellen 7-2-re megnyert bajnokin.