Saját magát verte meg a Loki az EL-ben

DVSC-TEVA - Rosenborg (Array)

Kondás Elemér csapata nagyszerűen játszott az első félidőben, a második félidőben öt perc alatt fordították a norvégok.

Jól indult a mérkőzés a Loki számára. Sikerült helyzeteket is kialakítani, de a befejezéssel már problémák adódtak. Az első félidő második felében Balogh Norbert góljával megérdemelten szerezte meg a vezetést Kondás Elemér csapata.

A második játékrészben aztán öt perc alatt fordított a Rosenborg. A norvégok ekkor már uralták a meccset, a Loki már csak szenvedett. A harmadik trondheimi gól gyakorlatilag eldöntötte a párharc sorsát, igaz Bódi gólja még némi reményt ad a visszavágóra.

Eredmény – Európa Liga-selejtező, harmadik forduló, első mérkőzés

DVSC-TEVA – Rosenborg 2-3 (1-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 10532 néző, Játékvezető: Neil Doyle (északír)

DVSC: Verpecz – Jovanovic, Máté P., Brkovic, Korhut – Bódi, Varga J., Szakály P. (Zsidai 84.) – Balogh N., Sidibe (Castillion 64.), Tisza (Mihelic 84.)

Rosenborg: An. Hansen – Svensson, Eyjólfsson, Skjelvik, Dorsin –Jensen, Selnaes, Midtsjö – Helland (De Lanlay 73.), Söderlund (Vilhjálmsson 79.), Mikkelsen (Riski 90+1.)

Gólszerző: Balogh (33.), Bódi (90.) illetve Mikkelsen (52., 87.), Helland (57.)

Sárga lap: Varga (49.) illetve Helland (45.)

Piros lap:

90+5. PERC: Véget ért a mérkőzés, 3-2-re kikapott a Debrecen.

90+1. PERC: A két gólt szerző Mikkelsent Riski váltotta.

90. PERC: 2-3!!! Varga átlövése kijött a kapusról, Bódi pedig a kapuba gurította a lasztit.

87. PERC: Ott a harmadik! Mikkelsen elment a bal szélen, majd Verpecz mellett a rövid sarokba lőtt.

84. PERC: Kettős debrececi változtatás. Tisza helyett Mihelic, Szakály helyett Zsidai.

83. PERC: Verpecz védett nagyon De Lanlay lövése után, a szöglet utáni kipattanót Selnaes épphogy mellé tüzelte.

79. PERC: Hiába próbálkozik a hajdúsági csapat, igazi helyzetet nem tudnak kialakítani. Közben újabb Rosenborg csere. Söderlund helyett Vilhjálmsson.

73. PERC: A második Rosenborg gólt szerző Helland hagyta el a pályát, De Lanlay az utolsó bő negyed órára.

71. PERC: Szépen építette fel ezt a támadást is a Loki, de Jovanovic beadása nagyon mély volt.

67. PERC: Castillion visszagurítása után Varga csavart mellé.

64. PERC: Először változtat Kondás Elemér. Sidibe helyett Castillion a folytatásban.

63. PERC: Brkovic fejelt a szöglet után, de a próbálkozás nem volt veszélyes.

62. PERC: Szakállyal szemben voltak szabálytalanok. A pontrúgást Bódi rögtön kapura csavarta, de Hansen kezébe.

57. PERC: Brkovic buktatta ellenfelét, amiért sárgát kapott. A 25 méterről elvégzett szabdarúgást Helland a kapuba tekerte. 1-2

56. PERC: Varga veszített labdát a térfél közepén, Söderlund kapura tört és lőtt, de méterekkel mellé.

52. PERC: Ott az egyenlítés. Mikkelsen a kifutó Verpecz lába alatt a hosszú alsóba lőtt. 1-1

51. PERC: Nagyon nyom a Rosenborg. Eddig igazán nagy helyzetük nem volt a második félidőben.

49. PERC: Varga és Midtsjö ütközött, előbbi kapott sárgát.

48. PERC: Szakáky szereztt abdát, megnyílt előtte a védelem, így kapura lőtt, de blokolták. Bódi szöglete már veszélytelen volt.

46. PERC: Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

45+1. PERC: Véget ért az első félidő. a Jól játszó Debrecen Balogh Norbert góljával vezet.

45. PERC: Itt a meccs első sárgája. Helland buktatta Jovanovicot, jogos a sárga.

43. PERC: Balogh szerzett labdát a saját térfelén, védője szorításában a kapura tört. Csinált egy cselt, de egy másik bekk is visszaért, így oda lett a helyzet.

41. PERC: Jensen esett el a tizenhatosan belül, a bíró sípja néma maradt.

39. PERC: Bódi kapott labdát, de túl gyors volt, elpattant tőle a játékszer.

35. PERC: Ezt megúszta a Loki! Hatalmas debreceni védelmi hiba. Teljesen egyedült maradt a trondheimi játékos, lövése a kapufán csattant, a kipattanót pedig Söderlund az üres kapu helyett a lécet találta el.

33. PERC: GÓÓÓÓÓL!!! Vezet a Debrecen! Varga szerzett labdát a félpályánál, Szakály a jobb oldalról középre gurított, Balogh pedig állítgatás nélkül a kapuba bombázott.

28. PERC: Skjelvik elcsúszott, Tisza elvette tőle a labdát majd Baloghoz tálalt, aki azonban könnyen megadta magát a védő szorításában.

26. PERC: Veszélyesebben játszik a Debrecen, de gólt sajnos még nem sikerült szerezni. Nem verhetetlen ez a norvég csapat.

22. PERC:  Tisza szabadrúgását kifejelték, utána Bódi lövése már jó néhány méterrel elkerülte e kaput.

20. PERC: Helland adott be a tizenhatos vonaláról, de Jovanovic még ki tudta csúsztatni a labdát az érkező Rosenborg játékos elől.

18. PERC: Bódi bokájára tartottak rá, de előnyszabályt ítélt a bíró. Balogh elviharzott a bal szélen, de már nem tudta középre tenni a lasztit.

16. PERC: Nagyszerű Tisza indítás után Sidibe pördített mellé, de már les volt.

12. PERC: Jól kezdett a Loki, de nagyon figyelni kell a vendégek kontráira.

9. PERC: Jensen szöglete után Eyjólfsson fejelt, de szerencsére elkerülte Verpecz kapuját a kísérlete.

6. PERC: Bódi visszafejelte középre a labdát, de Balogh közeli kísérletét hatástalanították a vendégek.

4. PERC: Balogh szerzett labdát a saját térfelén, elment a jobb szélen, de a középre gurított labdája után Bódi lövését blokkolták.

2. PERC: Jensen ívelte be a jobb oldalról a szabdarúgást, de csúnyán lecsúszott, így a labda a kapu mögött kötött ki.

1. PERC: A tiszta fehérben játszó Debrecen kezdte a játékot, feketében a Rosenborg.

Előzetes:

Kondás Elemér csapata még kört már sikerrel vett az Európa Liga selejtezőjében. A debreceni csapatról elmondható, hogy mindkét párharcban volt egy könnyű és egy nehéz meccse.

Az első fordulóban a montenegrói FK Sutjeska Niksic ellen a hazai 3-0 után idegenben 2-0-ra kapott ki a Loki. A előző körben pedig a lettországi 2-2 után, nagyon simán, klubrekordot beállítva múlta felül a Skonto Rigát.

A norvég bajnokság listavezetője ellen minden bizonnyal nem lesz elég egy jó meccs. A magyar bajnokság küzdelmeit egy győzelemmel és egy döntetlennel kezdő Debrecen célja