gera zoltán (Array)

Kettős vereséggel esett ki a Fradi

Nem sok esélye volt a visszavágón a zöld-fehér csapatnak.

Hiába reménykedtünk, nem jött össze a továbbjutás a Fradinak. A Zeljeznicar mindkét félidőben szerzett egy gólt, közben pedig őrizte az előnyt. Az is szembetűnő volt, hogy a zöld-fehérek magyar bajnokságban mutatott játéka mit sem ér Európában.

A bosnyák csapat ellenfele a belga Standard Liege lesz  harmadik körben.

Eredmény – Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Zeljeznicar – Ferencváros 2-0 (1-0)

Szarajevó, Asim Ferhatovic Hase Stadion, Játékvezető: O. Grinfeld (izraeli)

Zeljeznicar: Antolovic – Memija, Kosoric, Bogdanovic, Kvesic – Hadziahmetovic (E. Sadikovic 57.), D. Sadikovic (Beganovic 72.), Blagojevic – Djelmic, Bajic, Kokot (Stokic 85.)

Ferencváros: Dibusz, Dilaver, Gyömbér, Nalepa, Leandro – Hajnal (Sesták 46.), Somália – Varga (Radó 41.), Gera, Lamah – Böde (Busai 58.)

Gólszerző: Kokot (23.), Djelmic (91.)

Sárga lap: Hadziahmetovic (38.) illetve Radó (49.), Gera (84.)

Piros lap:

94. PERC: Vége, kiesett a Ferencváros!

91.PERC: Ott a második! A lesre állítás nem jött össze, az egyedül kilépő Djelmic pedig a kapuba emelt.

89. PERC: Radó fejelt kapu mellé egy jobb oldali beadás után.

85. PERC: A gólszező Kokot helyén Stokic folytataja a hátrlévő pár percben.

84. PERC: Gera Zoltán sárgul be, mert szabálytalankodott Memijával szemben.

82. PERC: Radó rántotta le Memiját, szerencsére elmarad a sárga és ezzel együtt a kiállítás.

79. PERC: Sesták erőtlen lövése megy el a kapu mellett.

77. PERC: Radó szöglete után a kipattanót Lamah továbbította a kapu felé, de ez is veszélytelen volt.

75. PERC: Gera szabadrúgása csattant a kapufán. Szerencséje sincs a Fradinak, annak ellenére, hogy nem játszik jól.

72. PERC: Damir Sadikovic le, Demis Beganovic be.

67. PERC: Gera beadásáról Busai és Lamah is lemaradt, Leandro pedig az égbe lőtt az ötös sarkáról.

60. PERC: Radó próbálkozik beadással, de teljesen céltalan a kísérlet.

57. PERC: Mindkét csapat cserél. A hazaiaknál Hadziahmetovic helyett Enis Sadikovic. A Fradinál Böde helyén Busai.

51. PERC: Böde harcolt ki szögletet, de a pontrúgás a kapus kezében köt ki.

49. PERC: Radó kapott sárgát, mert lerántotta ellenfelét.

46. PERC: Elkezdődött a második játékrész. Hajnalt Sesták váltotta a szünetben.

45. PERC: Véget ért az első félidő, nagyon nagy bajban a fővárosi csapat.

43. PERC: Hajnal szabadrúgása csapnivaló.

41. PERC: Cserél a Fradi. Varga Roland helyett Radó András érkezik. Nem úgy tűnik, hogy Varga megsérült.

38. PERC:  Hadziahmetovic felborította Somáliát a felezővonalnál, villant is a sárga.

34. PERC: Leandro beadása felpattant egy bosnyák lábon, de Lamah fejese hat méterről a kapu mellé ment.

32. PERC: Böde készítette le lövésre a labdát Leandrónak, de Antolovic simán védett.

28. PERC: Látszik, hogy a bekapott gól megzavarta a zöld-fehéreket. Két gól kell a továbbjutáshoz.

24. PERC: Majdnem ott a második! Dibusz elcsúszott, az odalépő csatár elől szerencsére még sikerült felvenni a játékszert.

23. PERC: Vezet a Zeljeznicar! A két védő között kilépő Kokot előtte a zsugát Dibusz mellett, amely a kapufáról a hálóba pattant.

19. PERC: Varga játszott össze Leandróval, de a visszafejelt labdájára jól mozdult ki Antolovic.

16. PERC: Böde elől menteni tudtak a középre lőtt labda után. A szögletből sajnos nem lett semmi.

12. PERC: Éledezik a Fradi, egyre többször jut el a hazaiak kapujáig a Doll-csapat.

9. PERC: Hajnal tizenegy méterről lőtt a kapuval szemben, de egy védő blokkolta a kísérletet.

6. PERC: Sadikovic próbált meg egy pontrúgást a kapura küldeni, de az elakadt a sorfalban.

3. PERC: Eddig a Zeljeznicar jelentkezett egy szabadrúgással, de az nem volt veszélyes. A zöld-fehérek még nem jutottk el a kapuig.

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés. Kékben a hazaiak, fehérben a Fradi.

Köszöntjük az olvasókat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Előzetes

Egy hete a Ferencváros hiába játszott fölényben a bosnyák csapat ellen, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A ráadás perceiben egy szép lövéssel győzött a Zeljeznicar.

Az első mérkőzés alapján nem lehetetlen a Fradi helyzete, de nagyon nehéz lesz a bosnyákok otthonában.