Alakul az álomdöntő az Arany-kupán

Mexikó - Costa Rica (Array)

A hosszabbítás hosszabbításban szerzett gól hozta meg a sikert Mexikónak, az idegek csatáját Panama bírta jobban.

Az Egyesült Államok és Jamaika már korábban biztosította helyét a legjobb négy között az Arany-kupán. Magyar idő szerint vasárnap késő este és hétfő hajnalban lejátszották a másik két negyeddöntőt is.

A Trinidad és Tobago – Panama mérkőzésen a rendes játékidőben kialakult 1-1 után jöhetett a hosszabbítás, ahol nem tudták eldönteni a továbbjutás kérdését a csapatok.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A büntetőpárbaj sem a tökételesen elvégezett tizenegyesekről marad emlékezetes, ugyanis Trinidad és Tobago négyszer, míg Panama háromszor rontott. A kilencedik párban Lester Peltier hibája végzetesnek bizonyult.

Az utolsó elődöntős helyért megvívott mérkőzésen igazi rangadót rendeztek, ugyanis Mexikó Costa Ricával csapott össze.

Hiába játszott fölényben az El Tri, másodpercekre voltak attól, hogy ne kelljen büntetőket rúgniuk. Ugyanis elég volt egy tizenegyes is a továbbjutásukhoz.

A 120+4. percben Andres Guardado higgadt tudott maradni, így Mexikó készülhet a Panama elleni elődöntőre.