Vereséggel rajtolt a Puskás Akadémia, öngóllal nyert a Diósgyőr

MTK - Puskás Akadémia (Array)

A Vasas-pályán lejátszott mérkőzésen Torghelle döntött. Az angyalföldi gárda nyerhetett volna, de a ziccereket kihagyták.

Az MTK uralta a játékot a mérkőzés elején, amelynek meg is lett az eredménye. A 28. percben Bese fejelt Torghelle elé, aki öt méterről a jobb alsóba lőtt (1-0).

Az óriási hőségben lejátszott mérkőzésen a szünetig is a hazaiak voltak fölényben, de az előnyt nem sikerült növelni.

A Puskás Akadémia nem igazán tudott veszélyeztetni a második félidő során sem, sőt Kanta még a kapufát is eltalálta. Az eredmény maradt 1-0, így László Csaba győzelemmel tért vissza az NB I-be.

Eredmény – OTP Bank Liga, első forduló

MTK – Puskás Akadémia FC 1-0 (1-0)

Illovszky Rudolf Stadion, Játékvezető: Andó-Szabó Sándor

MTK: Hegedüs – Bese, Vukmir, Grgic, Vadnai – Thiam, Szatmári (Poór 88.) – Strestík (Gera D. 68.), Kanta J., Varga Sz. (Hrepka 93.) – Torghelle

PAFC: Pogacsics – Fodor F., Herceg (Lorentz 59.), Kelic, Nagy Zs. – Fiola – Pauljevic, Márkvárt, Sallai R. (Polonkai 59.), Pekár – Tischler

Gólszerző: Torghelle (28.)

Sárga lap: Varga Sz. (62.), Strestík (67.), Torghelle (94.) illetve Fiola (84.)

Piros lap: –

Jól kezdett az újonc Diósgyőrben.
A 14. percben Remili passzát Lázok vágta 14-ről a jobb sarokba (0-1).

Még a félidő előtt fordított a miskolci gárda. Előbb Grumic bombázott közelről a léc alá (1-1), majd egy rossz beadás után Grúz a 36. percben a saját kapujába juttatta a játékszert (2-1).

A fordulás után mindkét gárda előtt adódtak helyzetek, de a Vasas rontott ziccereket, előbb Berecz, majd Czvitkovics. De az első 45 perc után kialakult eredmény nem változott, így győzelemmel indított a DVTK.

Diósgyőri VTK – Vasas 2-1 (2-1)

DVTK Stadion, Játékvezető: Solymosi Péter

DVTK: Antal – Okuka, Lipták, Kovács G., Husic – Egerszegi – Nikházi, Koman, Kitl (Boros 46.), Bacsa (Takács 72.) – Grumic (Barczi 89.)

Vasas: Nagy G. – Osváth, Pajovic, Grúz, Hangya – Czvitkovics (Ádám 78.), Vida, Berecz – Lázok, Novák, Remili (Bori 52.)

Gólszerző: Grumic (29.), Grúz (36., öngól) illetve Lázok (14.)

Sárga lap: Kovács (19.), Nikházi (45.), Takács (80.) illetve Osváth (45.), Berecz (54.)