Dráma: a 90. percben kapott góllal vesztett a Fradi

Sport24
Sport24

2015. 07. 16. 20:19

Thomas Doll együttese nem tudott betalálni a Zeljeznicar kapujába az Európa Liga második fordulójának első meccsén.

Kissé álmosan kezdett a Ferencváros, míg a bosnyák csapat bátran futballozott és távoli lövésekkel veszélyeztetett, azonban a próbálkozások elkerülték a magyar kaput.

A félidő derekán aztán magához ragadta a kezdeményezést a magyar kupagyőztes és nemcsak mezőnyfölényt harcolt ki, hanem sorra dolgozta ki a helyzeteket. A szünetig akár többgólos előnyre is szert tehetett volna az FTC, de valamennyi lehetőség kimaradt: egy ízben a kapufa mentett, egyszer pedig Leandro négy méterről lőtt a kapu fölé.

A folytatásra rendezte sorait a bosnyák együttes, azaz korántsem volt akkora nyomás rajta, mint az első játékrész végén. A Ferencvárosnál volt többet a labda, de mezőnyfölénye ekkor meddőnek bizonyult, nem találta a rést a vendégek védelmén.

Az utolsó negyedórára ismét fokozódott a nyomás a vendégeken, megint veszélyesebben játszott a zöld-fehér gárda, de csak nem sikerült bevennie a bosnyákok kapuját, sőt, az utolsó percben a vendégek váratlanul a győzelmet is megszerezték.

Eredmény – Európa Liga, 2. forduló, 1. mérkőzés:

Ferencváros-Zeljeznicar 0-1 (0-0)
Groupama Aréna, vezeti: Gunnar Jarl Jónsson

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez (Sesták, a szünetben) – Somália, Gera – Lamah (Gyömbér, 68), Busai (Hajnal, a szünetben), Varga R. – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

Zeljeznicar: Antolovic – Memija, Bogdanovic, Kosoric, Kvesic – Blagojevic, Hadziahmetovic (Beganovic, 52.) – Djelmic (E. Sadikovic, 72.), D. Sadikovic, Kokot – Bajic

Gólszerzők: Dzenis Beganovic (90.)

Sárga lap: Sestak (86.) illetve Djelmic (42.), E. Sadikovic (79.)

2. FÉLIDŐ

93. PERC: Vége! Kikapott a Fradi, és így nagyon nehéz helyzetben a fővárosiak.

92. PERC: Majdnem egyenlített a Fradi, de Nalepa erőtlen próbálkozása pont a kapus kezébe ment.

91. PERC: Három perc a ráadás.

90. PERC: GÓÓÓL! Dzenis Beganovic elcsitítja a Fradi-tábort, egy lecsorgó labdát kíméletlenül bevágott a hosszú alsóba. 0-1.

87. PERC: Még egy kis időhúzás, Kokot helyén Diatta folytatja.

86. PERC: Sesták késett el egy belépővel, övé az első Fradi-sárga.

84. PERC: Hajnal egy percig készülődött szabadrúgáshoz, majd kilőtte a legközelebb álló embert.

79. PERC: Gerát vágja fel Enis Sadikovic, sárga lap a jutalma.

78. PERC: Böde ugratta ki Vargát, aki egy átvétel után az előtt álló bekkbe tüzelt.

76. PERC: Gyömbér emelt a kapu előterébe, Varga pedig egy védő szorításában fejelt fölé.

75. PERC: Sajnos semmi elképzelés a Fradi játékában, nem mintha a Zeljeznicar veszélyes lenne Dibusz kapujára.

71. PERC: Enis Sadikovic váltja a sárga lapos Djelmicet.

69. PERC: Három a kettő ellen vihette a lasztit a Fradi, de Hajnal kissé önző módon a kapus ölébe emelte a gömböt.

68. PERC: Kihasználja utolsó cserelehetőségét Thomas Doll, Lamahot hívja le, Gyömbért küldi be a német szakember.

62. PERC: Nem tett jót a szünet a Ferencvárosnak, ötlettelenül futballozik a magyar csapat.

60. PERC: Szórványos fütty hallatszik a nézőtérről.

56. PERC: Böde szerzett remek pozícióban labdát majd gurított az alapvonalról a büntetőpont környékére, de átadását lekapcsolták.

53. PERC: Csere vendég oldalon: Hadziahmetovic le, Beganovic be.

52. PERC: Hajnal szabadrúgását játszi könnyedséggel hatástalanítják a bosnyákok.

50. PERC: Lamah vezette rá a védelemre a labdát, de nem tudott túljárni a vele szemben állók eszén.

46. PERC: Kettőt cserélt a szünetben a Fradi, Ramírez és Busai nem folytatja – előbbi sérülés miatt -, helyükön Hajnal és Sesták a második félidőben.

1. FÉLIDŐ

45+3. PERC: Végeté ért az első játékrész, 45 perc játék után 0-0 az állás.

45. PERC: Három perc a ráadás.

42. PERC: Kapufa! Lamah a 16-os vonaláról eresztett el egy bivalyerős löketet, a laszti kijött a kapufáról, az ismétlésnél pedig blokkolták Varga kísérletét. Djelmic pedig besárgult.

38. PERC: Gera tűzött rá kapásból egy lecsorgót, de a labda elakadt egy védő lábában.

37. PERC: Varga szöglete ismételten pontatlan.

36. PERC: Atyaég! Egy szélső szabadrúgást követően Leandronak négy méterről nem sikerült a kapuba pofozni a bőrt.

34. PERC: Nem talált embert az FTC sarokrúgása.

32. PERC: Djelmic távoli kísérletét könnyedén öleli magához Dibusz.

29. PERC: Lamah negatívan kiemelkedik a mezőnyből, sokadszorra nem tudja lekezelni a játékszert.

26. PERC: Folytatódik a játék.

24. PERC: Ivószünet. Annyira azért pedig nincs meleg.

23. PERC: Újabb nagy helyzet: Lamah kiváló beadását Böde ajtó-ablak ziccerben stukkolta fölé.

22. PERC: Végre valami! Előbb Lamah lőtte élesen keresztbe a labdát a kapu előtt, majd Varga elől kellett menteniük a bosnyákoknak.

20. PERC: Bár nem sokszor lépi át a félpályát, remekül zár a vendég együttes védelme. Egyelőre tehetetlenek velük szemben Doll fiai.

16. PERC: Kissé kapkodóan focizik a Fradi, a rivális Zeljeznicar alaposan felkészült a magyar csapat játékából.

12. PERC: Varga lágy szabadrúgásába Gera tette bele a fejét, de nem talált kaput.

9. PERC: Háromszáz bosnyák szurkoló érkezett Budapestre, mindnyájan félmeztelenül szorítanak kedvenceiknek.

5. PERC: Djelmic lövése pattan föl Leandro lábán, a laszti pedig a háló tetején kötött ki.

2. PERC: Az első hazai szögletet Antolovic bokszolta magabiztosan a mezőnybe.

1. PERC: A bosnyákok otthon hagyták az idegenbeli mezüket, így a Fradi játszik zöldben.

Előzetes: A Ferencváros bajnoki ezüstérmessel találkozik a bosnyák Zeljeznicar révén. A magyar együttes honlapja szerint a rivális legveszélyesebb játékosa Riad Bajic, aki 21 évesen a gólkirályi címet is megszerezte 15 találattal, ráadásul a máltai Balzan búcsúztatása (2-0, 1-0) során kétszer is eredményes volt. Emellett a Zeljeznicar a Ferencváros elleni párharcra már benevezte keretébe Joco Stokicot is, aki az előző szezonban a Borac játékosaként tíz találatig jutott.

Az első fordulóban a holland Go Ahead Eagles gárdáját 5-2-es összesítéssel felülmúló Ferencváros többek között abban bízhat, hogy kerete rutinosabb játékosokból áll. A magyaroknál öt futballistának is van főtáblás tapasztalata a második számú európai kupasorozatban, míg a riválisnál egynek se. A Zeljeznicarnak rendkívül fiatal a csapata, ugyanis az előző fordulóban pályára lépett játékosai átlagéletkora 23,9 év, míg ugyanez a szám a Ferencváros esetében 26,7.

A két csapat egyszer már találkozott egymással: 1972-ben az UEFA Kupa negyeddöntőjében 3-3-as összesítés után az FTC 11-esekkel vívta ki a továbbjutást.

A DVSC 18 órától játszik Rigában, míg a Ferencváros találkozója 20.30-kor kezdődik a Groupama Arénában.