Győzelem 18 év után

Raldés  (Array)

Bolívia népe örül, mert a nemzet válogatottja 3-2 arányú, váratlan győzelmet aratott hétfőn Ecuador felett. Majd két évtízede nem volt példa ilyenre a Copa America összecsapásain.

Öt ácsorgó védő asszisztálása mellett Raldés fejesével már az 5. percben vezetést szerzett Bolívia, amit a 18. percben megduplázta. Érett a meglepetés, hiszen Ecuador tavaly vb-szereplő volt, így kötelező győzelemmel számoltak arrafelé.

Ehhez képest Enner Valencia még büntetőt is hibázot, amit Bolivia még a félidő előtt újabb góllal büntetett. A második félidőt hiába uralta Ecuador a találkozót és szerzett két gólt, ez már kevés volt a győzelemhez. A bolíviai válogatottnak 1997 óta ez volt az első győzelme a Copa America összecsapásain.

Copa America, A csoport, 2. forduló, eredmények:

Ecuador-Bolívia 2-3
(Gól: E. Valencia 48., Bolanos 81., ill. Raldés 5., Smedberg-Dalence 18., M. Moreno 43. – 11-esből)
Chile-Mexikó 3-3 (2-2)