jack wilshere (Array)

Az angolok ha nehezen is, de legyőzték Szlovéniát az Eb-selejtezők 6. fordulójában.

Az E csoportból egyértelműen kiemelkednek a szigetországiak, akik mögött Szlovénia és Svájc áll legjobban a továbbjutásért folytatott harcban, de mögöttük Észtország és Litvánia sincs túlságosan lemaradva.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A találkozón a hazaiak szereztek vezetést még az első félidőben, Novakovic révén, majd a szünet után Jack Wilshere megszerezte első gólját a válogatottban, ráadásul nem is akármilyet, ugyanis egy visszagurított labdát 18 méterről varrt be a jobb felsőbe.

A 23 éves középpályás a 73. percben pedig már előnyhöz is juttatta az angolokat, és szinte lekopírozta az előző találatát, annyi különbséggel, hogy ezúttal legalább 20-21 méterről pókhálózta ki a sarkot.

A folytatásban a szlovénok még tudtak egyenlíteni, de végül Wayne Rooney a 86. percben beállította a 3-2-es végeredményt. A csoportot az angolok továbbra is százszázalékos mérleggel vezetik.