U20: pocsék meccsen kaptunk ki, de így jártunk jól

u20-as válogatott (Array)

A magyar csapat a csoport harmadik helyén zárt, de így elkerültük a németeket a nyolcaddöntőben.

Jól kezdett a magyar csapat, volt néhány lehetősége is, a nigériaiak azonban az első negyedóra végére átvették a meccs irányítását, s a játékrész hajrájához közeledve Awoniyi révén meg is szerezték a vezetést.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A magyarok a szünetig nem tudtak válaszolni a nigériaiak találatára, ám a második félidő elején majdnem sikerült nekik, az afrikaiakat azonban kisegítette a kapufa. Néhány perccel később aztán nagyot hibázott a magyar védelem, ezt Awoniyi kihasználta, így megduplázta saját maga és csapata góljainak a számát.

A lefújásig hátralévő időben már nem történt érdemi esemény a pályán, a magyaroknak pedig ez a kétgólos vereség is belefért a továbbjutás szempontjából, a hat csoport első két helyezettjei mellett ugyanis a négy legjobb harmadik is nyolcaddöntőbe került.

A legjobb 16 között Szerbiával találkozunk.

Eredmény – U20-as világbajnokság, csoportkör, 3. forduló

Magyarország – Nigéria 0-2 (0-1)
Gólszerző:
Awoniyi (33., 54.)

2. FÉLIDŐ

93. PERC: Vége a meccsnek. Kikaptunk, de így is továbbjutottunk.

92. PERC: Még egy utolsó magyar helyzet a végére, de a nigériaiak szépen védekeztek, így a szépítés sem jött össze.

90. PERC: Három perc lesz a ráadás.

86. PERC: Mindkét csapat csak szenved, itt már mindenki a nyolcaddöntőre gondol. Nigéria ezzel a győzelemmel a jóval erősebb Németországot kapja, mi pedig majd a szerbek ellen bizonyíthatunk.

83. PERC: Nigéria kihasználta utolsó változtatási lehetőségét.

80. PERC: Nem történik semmi a pályán. Tíz perc van hátra, most már a zöldmezesek is visszavettek az iramból.

75. PERC: Sokari majdnem meglőtte a harmadik gólt… Nagyon gyengén játszunk, persze nem is hajtjuk szét magunkat.

69. PERC: Hiába a magyar cserék, nem lett jobb a játékunk, ellenben Nigéria továbbra is veszélyesen rohamoz.

65. PERC: Itt a harmadik magyar csere: Nagy Dominik le, Oláh László be.

61. PERC: Popov érkezett Zsótér helyére. Bernd Storck csatárt dobott be a meccsbe.

60. PERC: Megint Awoniyi okozott kellemetlen pillanatokat a magyar védőknek, most azonban fölé bombázott. Nem lesz ez így jó.

57. PERC: Egyre nagyobb kedvvel játszik az afrikai csapat. Persze ha kikapunk, akkor sem dől össze világ, csak ez ne tízzel legyen, mert akkor elúszott a továbbjutás.

54. PERC: Ez nem igaz, megint gól! Két magyar védő egymást ütötte ki, Awoniyi egyedül vezette kapura a labdát, eltolta egy védő és a kapus mellett is, majd a hálóba gurított. 0-2 oda.

49. PERC: Mekkora lövés! Németh egy állítás után küldte kapura a labdát, ami a keresztlécről vágódott le!

46. PERC: Megy a meccs. Egyet cseréltünk, Mervó Bence helyére Kalmár Zsolt állt be.

Vége az első félidőnek. Nigéria 1-0-ra vezet, mi pedig gyengén focizunk.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Egyetlen perc lesz a ráadás.

44. PERC: Enoholo és a nigériai védők szépen teszik a dolgukat. Sokkal többre lesz így szükség a gólhoz.

40. PERC: Felébredtünk, hogy mégse lenne jó vereséggel továbbmenni. Hátha sikerült egyenlíteni még a szünet előtt.

38. PERC: Percek óta nem jutottunk el a tizenhatosig, az ellenfél pedig sokkal aktívabban focizik a gól után.

33. PERC: GÓÓÓLL!!! Vezetnek a nigériaiak, Godwin lépett meg a jobb szélen, majd középre adott, ahol Awoniyi üresen érkezett és a hálóba passzolt! 0-1!

31. PERC: Ndidi húzódott előre, valahogy bele is piszkált a labdába, így lett veszélyes. Székely ismét bravúrral hárított.

28. PERC: Zsótér húzott befelé az oldalvonal mellől, majd két védő lába között próbálkozott,  gyenge lövéssel.

25. PERC: Zsótér messziről tűzte kapura a labdát, de Enaholo résen volt és lehúzta a játékszert.

20. PERC: Talán a nigériaiak akarják inkább megnyerni ezt a meccset. Persze nekünk jobb lenne a vereség és egy szerbek elleni nyolcaddöntő, de remélhetőleg nem erre játszunk.

16. PERC: Székely! Bulbwa fejelt közelről egy szöglet után, a magyar kapus remek hárítást mutatott be. Közben játékvezetői labdával folytatódott a meccs, amit a nigériaiak nem akartak visszaadni, hanem támadást indítottak belőle, a magyarok pedig leordították a fejüket.

14. PERC: Sokarit hagytuk lőni, ő pedig 20 méterről megkínálta, Székelynek vetődve kellett menteni.

12. PERC: Tiszta lövőhelyzetet alakítottak ki a nigériaiak, rövid passzokkal csapták be a védőinket, azt pedig megköszönhetjük, hogy végül a lövést elszúrták.

10. PERC: Majdnem gól! Mervó maradt le a labdáról, ez most veszélyes volt.

7. PERC: Németh Márió remek cselekkel hozta magát helyzetbe, de a tizenhatoson belül több volt a nigériai focista, így gyorsan szerelték.

4. PERC: Mervó Bence került helyzetbe, de a nigériai kapus gyorsan felszedte előle a labdát.

2. PERC: Egyszerű a helyzet: a többi csoportban úgy alakultak az eredmények, hogy ez a találkozó már tét nélkül zajlik. Ha pontot szerzünk, a második helyen jutunk tovább és a rendkívül erős németeket kapjuk, ha kikapunk, akkor harmadikként a szerbeket.

1. PERC: Elkezdődött a mérkőzés. Mi fehérben focizunk, a nigériaiak tiszta zöldben.

Jó reggelt kívánunk, ezt a napsütéses vasárnapot egy magyar tétmeccs indítja az U20-as világbajnokságon.

Előzetes: A magyar válogatott a vb első meccsén simán, 5-1-re legyőzte Észak-Korea csapatát, majd jött a brazilok elleni rangadó.

A dél-amerikai válogatott ellen is jól játszottunk, de egy kiállítás miatt végül bedaráltak minket a brazilok, persze ebben benne volt a játékvezető keze is, aki tett arról, hogy a zöld-sárgáknak zsebben legyen a három pont.