A Roma várhatja jobb helyzetből a fővárosi derbit

as roma (Array)

A Serie A 36. fordulójában a Farkasok fordítani tudtak az Udinese ellen.

Mivel szombat este a Lazio begyűjtötte a három pontot, a Sasok felléptek a második helyre, így ha a Roma vissza akarta venni pozícióját, csak a győzelem volt elfogadható az Udinese ellen.

A találkozón a fővárosiak voltak aktívabbak, jóval több helyzetük is volt, a vezetést mégis a fekete-fehérek szereztek még, kihasználva a a rómaiak hibáját: a 19. percben Perica tudott eredményes lenni.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A szünetre 1-1-el vonultak a felek, köszönhetően annak, hogy Totti beadása középen egyedül találta meg Nainggolant (1-1).

A második etapban aztán megint nagyot bénáztak az Udinese-védői, a lecsorgó labdát pedig Torosidis köszönte szépen, a hálóba gurította. Az eredmény már nem változott, maradt a 2-1-es római siker, így az ezüstérem sorsát minden bizonnyal a vasárnapi Lazio-Roma derbi dönti el.