Sokba kerülhet még ez a pontvesztés a Sevillának

Sevilla, Celta Vigo (Array)

Az Európa Ligában elődöntős Sevilla 1-1-es döntetlent játszott a Celta Vigo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának vasárnapi utolsó mérkőzésén.

Ahhoz, hogy a Sevilla a következő szezonban megmutathassa magát a Bajnokok Ligájában kétféle út vezet: vagy az első négyben kell végeznie a bajnokságban, vagy meg kell nyernie az Európa Ligát. Ha így folytatja Unai Emery legénysége, akkor már csak az utóbbi forgatókönyv maradhat.

Merthogy hiába szerzett vezetést a Sevilla már a 8. percben Vigóban, Arribas könyöklése miatt a második játékrészben büntetőhöz jutott a hazai Celta, Mina pedig nem hibázott a mészpontról. Több találatot nem is hozott a meccs, 1-1 lett a vége, így a Sevilla nem tudta kihasználni, hogy a Valencia és az Atlético Madrid is csak ikszelt. Jelenleg három ponttal vannak elmaradva a negyedik helytől, viszont már csak két forduló van hátra – amit egyelőre nem tudni, hogy megrendeznek-e időben.

Az Európa Ligában fél lábbal már a döntőben van a címvédő, 3-0-s előnyből várják a Fiorentina elleni visszavágót.