A Barcelona már ott áll a BL-döntő küszöbén

lionel messi (Array)

A katalánok 3-0-ra verték a Bayern Münchent, így szinte már lezárták a párharcot.

A katalánok a két évvel ezelőtt kudarc miatt szerettek volna visszavágni a németeknek, hiszen 2013-ban a Bayern összesítésben 7-0-val ejtette ki az elődöntőből Messiéket.

Most a katalánok kezdtek aktívabban, már az első negyedórában vezetést szerezhettek volna, de Neuer több biztosnak tűnő ziccernél is hárítani tudott, így érintetlen maradt a kapuja, míg a másik oldalon a müncheniek nem igazán adtak munkát Ter Stegennek.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A szünet után lassabb lett a játék, a helyzetek is elmaradtak, így az sem lett volna furcsa, ha 0-0-val ér véget a találkozó, ehelyett azonban a hazaiak tulajdonképpen eldöntötték a párharcot.

A 78. percben Messire nem figyeltek a védők, az argentin lapos lövése pedig a bal alsóban kötött ki, majd három perccel később Boateng elfektetése után a kimozduló kapus fölött a gólvonal mögé emelt.

2-0-nál a németek még hajtottak egy gólért, hogy izgalmassá tegyék a visszavágót, ám megint a hazaiak örülhettek: egy kontra után Neymar egyedül maradt Neuerrel és nem hibázott (3-0).

A visszavágón így minimum három, de inkább négy gól kellene a Bayern Münchentől úgy, hogy a katalánok egyszer se találjanak be, amire azért meglehetősen kicsi az esély látva az MSN – Messi, Suarez, Neymar trió – jelenlegi formáját.

Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés

Barcelona – Bayern München 3-0 (0-0)
Barcelona, Camp Nou, vezette: Nicola Rizzoli (olasz)

Gólszerző: Messi (78., 81.), Neymar (93.)

Barcelona: Ter Stegen – Jordi Alba, Mascherano (Bartra, 89.), Pique, Dani Alves – Iniesta (Rafinha, 87.), Busquets, Rakitic (Xavi, 82.) – Neymar, Messi, Suarez.

Bayern München: Neuer – Bernat, Boateng, Benatia, Rafinha – Thiago Alcantara, Schweinstieger, Xabi Alonso, Lahm, Müller (Götze, 79.) – Lewandowski.

Sárga lap: Dani Alves (46.), Pique (66.), Neymar (69.) illetve Xabi Alonso (35.), Benatia (50.), Bernat (57.)

2. FÉLIDŐ

94. PERC: Itt a vége! A Barcelona 3-0-ra nyert és fél lábbal már a döntőben érezheti magát!

93. PERC: DE MÉGIS! GÓÓÓÓÓLL!!! A Barca lekontrázta a Bayernt, Messi adott egy parádés labdát Neymarnak, a brazil pedig egyedül megoldotta Neuer ellen! 3-0!

92. PERC: A katalánok az időt húzzák, nem valószínű, hogy változik az eredmény.

90. PERC: Négy perc lesz a ráadás.

86. PERC: Nagyon kell a Bayernnek egy gól ahhoz, hogy legyen esélyük a továbbjutásra, mert ez a Barca nem az a Porto, amelynek hat gólt lehetne rúgni.

84. PERC: Suarez egyedül vihette volna kapura a labdát, de túl korán lőtt, így méterekkel fölé.

82. PERC: Rakitic le, Xavi be.

81. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLL!!! MEGINT MESSI!!! HÁROM PERC ALATT KÉT GÓL! Az argentin egy az egyben megverte Boatenget, nagyon beültette a hintába, majd a kimozduló Neuer fölött a hálóba emelt! 2-0!

79. PERC: Itt az első csere, Götze érkezett Müller helyére.

78. PERC: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLL!!!!! LIONEL MESSI!!! A Bayern védői talán még Neymarra figyeltek az előző szituáció után, majd kapott egy labdát Dani Alvestől, és 18 méterről kivarrta a bal alsót! 1-0!

77. PERC: Neymar tűnt el a tizenhatoson belül, de elmaradt a büntető.

75. PERC: Megkezdődött a hajrá, remélhetőleg mindkét csapat az utolsó negyedórára spórolt, és nem csak ennyi volt bennük.

72. PERC: Thiago lövése megpattant, így lett veszélyes, de Ter Stegen az utolsó pillanatban még rávetődött a labdára.

69. PERC: Neymar csak szövegel, csak szövegel. Jutalma egy sárga lap.

68. PERC: Előbb egy szabadrúgás, majd egy szöglet a Bayerntől, egyik sem volt veszélyes. Most már nem olyan jó ez a meccs, mint volt az első félidőben.

66. PERC: Pique elkaszálta Lewandowskit, megkapta érte a sárgát.

64. PERC: Rakitic szerzett labdát a tizenhatos vonalánál, majd Neymar csúnyán fölé durrantott. Ebben sokkal több volt.

61. PERC: Messi ugratta ki Neymart, de Neuer azonnal kirohant a kapujából és tisztázott a brazil elől.

58. PERC: Na ez szép volt! Messi kényszerítőzött Neymarral, majd az argentin 18-ról laposan lőtt, Neuernek megint volt dolga.

57. PERC: Bernat is kapott egy sárga lapot.

54. PERC: Egy szöglet után a németek kerültek helyzetbe, de a védők gyorsan tisztáztak, mégis ez a félidő eddigi legkomolyabb ziccere.

50. PERC: Egyelőre nincs meg az az iram, mint volt az első félidőben. Közben Benatia is besárgult Iniesta lerántásáért.

47. PERC: Xabi Alonso 18 méterről végezte el a szabadrúgást, de a lapos lövés a védők lábáról szögletre vágódott.

46. PERC: Elkezdődött a második félidő, csere egyik oldalon sincs. Rögtön egy sárga Dani Alvesnek, aki a tizenhatoson kívül rántotta le Lewandowskit.

Vége az első félidőnek, a helyzetek számára nem lehet panaszunk, de a gól még hiányzik.

1. FÉLIDŐ

45. PERC: Megint Boatengben akadt el Suarez lövése.

42. PERC: Neymar, Suarez, Messi összjáték után a védők időben kapcsoltak. A Barca taktikája érvényesül, tartják a labdát, a németeknek pedig kontrákból kell építkezniük.

39. PERC: Neuer nagyon jó napot fogott ki, ezúttal Dani Alves próbálkozását védte lábbal!

36. PERC: Messi 28 méterről jöhetett szabaddal, Neuer azonban magabiztosan húzta magához a játékszert.

35. PERC: Itt az első sárga, Xabi Alonso kapta Messi buktatásáért.

33. PERC: Az utóbbi percekben leült a meccs, még mindig 0-0 az állás.

30. PERC: Éledezik a Bayern, de egyelőre az a meglepetés, hogy a Barca még nem talált a hálóba.

26. PERC: Jerome Boatengnek kellett megint középen menteni, nagyon nagy iramot diktálnak a hazaiak.

23. PERC: Xabi Alonso trükkös szabadrúgása annyira trükkösre sikeredett, hogy még a németek sem tudták a koreográfiát, így a labda az alapvonalon át távozott.

22. PERC: Most Messi célozta meg a kaput és nem is tévesztett sokat, de ez is kimaradt. Nagyon érik már egy gól.

18. PERC: Hoppá. Középen a Barca-védők nem figyeltek, így Müller beadása teljesen üresen találta Lewandowskit, aki centikkel maradt le a labdáról.

15. PERC: Neymar! Suarez Boateng mellett tette középre a labdát, Neymar pedig becsúszva nem tudott a hálóba találni.

12. PERC: Luis Suarez mit hagyott ki! Egyedül vezette kapura a labdát, de nem tudta elgurítani Neuer mellett.

9. PERC: A Bayern abszolút alárendelt szerepet játszik, a katalánoknak pedig minden támadásuk veszélyes.

7. PERC: Pique hibája után Lewandowski lőhetett messziről, de blokkolták a kísérletét, majd szinte azonnal Messi tesztelte Neuert.

4. PERC: Dani Alves hozta helyzetbe Suarezt, aki bevágott Boateng elé, a védő pedig megfogta a vállát, de az olasz játékvezető nem ítélt büntetőt.

3. PERC: Egyelőre sok a hiba a vendégeknél, már a labdakihozatal sem megy nekik.

1. PERC: A németek kezdték a meccset. Tiszta fehérben a Bayern, szokásos gránátvörös-kékben a Barcelona.

A kezdés előtt Guardiola és Enrique ölelkezett össze, anno négy évig együtt fociztak a Barcelonában.

Fantasztikus élőképpel készültek a katalán drukkerek, természetesen telt ház van a Camp Nouban.

Előzetes: A két együttes a 2013-as elődöntőben találkozott egymással legutóbb, akkor a spanyolokat valósággal sokkolta a bajorok összesítésben elért 7-0-s (4-0, 3-0) sikere.

A katalán csapat hívei számára figyelmeztető lehet, hogy a Barca védelme szinte egyáltalán nem változott azóta, ugyanúgy Gerard Piqué, Jordi Alba és Dani Alves próbálja majd megállítani Thomas Mülleréket, ugyanakkor a Messi vezérelte támadógépezet formája már sokkal inkább derűlátásra adhat okot.

A bajnokságban az elmúlt egy hétben a Getafe ellen hat, míg a Córdobával szemben nyolc gólt szerzett a barcelonai csapat, melynek a Messi, Luis Suarez, Neymar csatártriója összesen 108 találatnál jár a szezonban valamennyi sorozatot figyelembe véve.

Pep Guardiola, a müncheniek trénere valóban szinte mindent tudhat a spanyol gárdáról, mivel vezetőedzőként a klub történetének legeredményesebb időszaka fűződik a nevéhez. Vele 2008 és 2012 között 14 trófeát, közte két Bajnokok Ligáját és három bajnoki címet nyert a katalán együttes.

A két csapat egymás elleni mérlege komoly Bayern-fölényt mutat: az európai kupákban eddig nyolcszor mérkőztek meg egymással, s míg ötször nyertek a németek, csupán egyszer a spanyolok.