Súlyos lábtörés és Hertha-vereség a Bundesligában

dárdai pál (Array)

A Dárdai Pál irányította Hertha BSC a hajrában kapott góllal szenvedett 2-1-es vereséget hazai pályán a Borussia Mönchengladbach ellen.

A kék-fehérek Dárdai kinevezése után szárnya kaptak és el is mozdultak a kiesőzónából, ám az utóbbi négy fordulóban nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy szerették volna, így megint veszélyben vannak.

Persze ahogy legutóbb, úgy most sem a Hertha volt az esélyes: az előző körben sokáig ikszre álltak a Bayern ellen, de végül kikaptak, és így volt ez most a tabella harmadik helyezettje, a Mönchengladbach ellen is.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Dárdaiék a 11. percben hátrányba kerültek, de Stocker pár pillanat múlva egyenlített. A vendégek ezt követően mindent megtettek azért, hogy ismét gólt szerezzenek, ám ez nem jött össze nekik egészen a 85. percig (1-2).

Ezzel a vereséggel a Hertha már csak négy pontra van az osztályozós helytől.

A játéknap másik meccsén a Hamburg elhozta a három pontot a Mainz otthonából. A találkozó legcsúnyább jelenete az volt, amikor Rafael van der Vaart egy csúnya belépő után eltörte Elkin Soto lábát.