nebojsa vignjevic (Array)

A feltámadó Újpest az ETO-t is legyőzte

A lilák zsinórban harmadik meccsüket húzták be, a Győr pedig elmúlt öt meccséből csak egyet nyert meg.

Pár héttel ezelőtt az eddig pocsékul focizó Újpestnél történt valami, hiszen a csapat elkezdett meccseket nyerni, ráadásul a gólokat is futószalagon termelték. Április közepéig 23 meccs alatt mindössze 19 alkalommal találtak a hálóba, azóta viszont nyolcszor.

Az Újpest-Győr meccsen a hazaiak szinte lefocizták a pályáról a zöld-fehéreket, hiszen az első félidőben akár 2-3 gólt is lőhettek volna, de az utolsó mozzanatnál mindig hiba csúszott a gépezetbe.

A szünet után a Győrnek is voltak ziccerei, ám gólt az Újpest szerzett: a 69. percben Perovic messziről a jobb felsőbe helyezte a labdát (1-0).

A folytatásban kettészakadt a pálya, hol egyik, hol másik kapu előtt alakult ki komoly helyzet, majd az utolsó perceben Suljic eldönthette volna a találkozót, de elügyetlenkedte a 100 százalékos lehetőséget.

Győzelmével az Újpest már hatodik a tabellán.