Majdnem elúsztak a Real bajnoki esélyei

real madrid (real madrid,)

A Real Madrid ugyan 4-2-re legyőzte a Celta Vigót, de ez egyáltalán nem volt könnyű siker.

A Primera Divisionban egyszerű a képlet, már ami a bajnoki aranyért folytatott hajszát illeti: a Barcelona előnye két pont öt fordulóval a zárás előtt, így a Real csak úgy lehet bajnok, ha minden meccsüket megnyernik, a katalánok pedig egyszer vereséget szenvednek.

A fővárosiak számára így Vigóban is a három pont volt csak az elfogadható cél, ám a 9. percben Nolito mégis a hazaiakat juttatta előnyhöz.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A Real Madrid felpörgött, jóval többet birtokolták a labdát, így Kroos szépíteni tudott, majd Javier Hernandez révén már a vezetést is megszerezték a vendégek. A szünet előtt viszont jött az újabb hidegzuhany, Mina ugyanis egalizált (2-2).

Itt még nem volt vége a gólgyártásnak James Rodriguez egy megpattantó lövésnek hála meglőtte a vendégek harmadik találatát.

A második etapban már csak egyetlen gól született, ez pedig a Real szerezte, ismét Chicharito révén, így kialakult a 4-2-es végeredmény.

A hétközi fordulóban a Barcelona a Getafét, a madridiak az Almeriát fogadják.

Eredmény – Primera División, 33. forduló

Celta Vigo-Real Madrid 2-4 (2-3)
Gólszerzők: Nolito (9.), Mina (28.) illetve Kroos (16.), Hernandez (24.,69.), Rodriguez (43.)