Neymar kiejtette a PSG-t

neymar, barcelona (neymar, fc barcelona, )

A BL-negyeddöntő visszavágóján a Barcelona a brazil zseni duplájával nyert.

A katalánok az első meccsen könnyedén legyőzték a Paris Saint-Germaint, igaz azon a találkozón eltiltás miatt nem léphetett pályára a franciák fő fegyvere, Zlatan Ibrahimovic.

A svéd támadó a Camp Nouban visszatért, de az ő játéka is kevésnek bizonyult, hiszen a vendégek ismét kikaptak, így kettős vereséggel búcsúztak a sorozattól.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A Barcelonának meg sem kellett magát erőltetnie, az első félidőben el is döntötték a párharcot, köszönhetően Neymar két góljának: a brazil előbb Iniesta csodás passzát váltotta gólra, majd Dani Alves beadásából bólintott a hálóba (2-0).

A szünet után – az 5-1-es előny birtokában – a katalánok visszavettek az iramból, átadták a területet a PSG-nek, de a franciák erejéből még a szépítésre sem futotta, így az eredmény a folytatásban már nem változott.

A Barcelona mindkét mérkőzést behúzva jutott be a Bajnokok Ligája legjobb négy együttese közé. A játéknap másik meccsén a Bayern München lepadlózta a Portót, erről a meccsről IDE kattintva olvashatsz.