Káprázatos gólt lőtt az Atlético Madrid

antoine griezmann (antoine griezmann)

Antoine Griezmann duplájának köszönhetően a fővárosiak 2-1-re legyőzték idegenben a Deportivót.

A címvédő Atlético Madrid közvetlen riválisa, a Valencia kikapott a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában, így Diego Simeone csapatának minden esélye megvolt arra, hogy ellépjen a tabellán. A Matracosok jól is kezdtek, Griezmann előbb ollózó mozdulattal, majd laposan lőtt a kapuba, így a 22. percben már 0-2 állt az eredményjelzőn.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A hazai pályán játszó Deportivo La Coruna nagyon szétszórtan focizott, így sokáig nyugodt meccse volt a madridiaknak – igaz, Simeonét így is a lelátóra parancsolta a játékvezető. A 77. percben aztán szépített Sidnei lódult meg a szélen, a középre adott labdáját pedig Riera fejelte a kapuba, ettől pedig egy csapásra pörgősebb lett a találkozó.

A végén rohamozott a pontszerzés reményében a Deportivo, az Atlético már csak a minimális előny megőrzésével törődött. A Madrid végül el is vitte a három pontot a Riazorból.