Foci
Szusza Ferenc Stadion (szusza ferenc stadion, )

Újpesti közlemény stadionügyben

A klub szerint sosem hagyják el a Szusza Ferenc Stadiont.

Kedden a csakfoci.hu szellőztette meg, hogy 93 év után költözhet el a Megyeri útról az Újpest labdarúgócsapata. Az ok az, hogy 2015 őszén lejár a Szusza Ferenc Stadion bérleti szerződése, a Nemzeti Sportközpontok (NSK) és aq klubtulajdonos, a belga Roderick Duchatelet között pedig egyelőre nincs egyezség. Így felmerült, hogy a hazai mérkőzéseit a Vasas otthonában játszanák a lila-fehérek.

A IV. kerületi klub szerdán közleményben reagált a hírekre:

„A napokban különféle hírek jelentek meg az Újpest FC-vel kapcsolatban arról, hogy a klub más stadionba költözne a következő szezontól kezdve. Klubunk azonban szeretné hangsúlyozni, hogy az Újpest Football Club Újpesten alakult, és mindig is Újpesten fog maradni. Klubunk otthona a Szusza Ferenc Stadion, csapatunk ezt a pályát sosem fogja elhagyni. A labdarúgó bajnokság jövő évi szezonjában való indulási jog megszerzéséhez szükséges licensz formai igényét kielégítendő, klubunk szerződést kötött a Vasas Futball Kft-vel, amelyet megküldött a Magyar Labdarúgó Szövetség felé. Ezalatt klubunk folyamatos tárgyalásokat folytat az illetékes hatóságokkal az irányban, hogy hosszútávon biztosítva legyen a csapat mérkőzéseinek rendezési joga a Szusza Ferenc Stadionban.”

 

Ajánlott videó mutasd mind

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.