Parádés gólokat lőtt, mégsem nyert a Barca

lionel messi (lionel messi)

Kétgólos előnybe került az első félidőben a Barcelona, de a Sevilla otthon tartott egy pontot.

Mivel a Real Madrid szombaton délután magabiztos játékkal szállította az újabb győzelmet a spanyol labdarúgó-bajnokságban, így az éllovas Barcelonának is nyernie kellett ahhoz, hogy visszaálljon a két csapat közti négypontos különbség. Nem várt ugyanakkor könnyű mérkőzés a gránátvörös-kékekre, Sevillába látogattak ugyanis.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Az első félidőben két remekbeszabott vendég gólt is láthatott a közönség: előbb Messi tekert a kapuba, majd Neymar lőtt a felsőbe szabadrúgásból, így már a 38. percben 0-2 volt az állás. A szünet előtt szépített azonban a Sevilla, Banega távoli lövése fogott ki Bravo kapuson.

A második játékrész kezdetén a Barcelona elpackázott pár gólszerzési lehetőséget, a Sevilla pedig egyre veszélyesebben játszott, aminek a 84. percben lett meg az eredménye, a csereként pályára küldött Gameiro egyenlített, így a Sevilla otthon tudott tartani egy pontot.