Messi villanása után indult be a Barca

lionel messi (lionel messi)

A listavezető Barcelona 4-0-ra nyert az Almería ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában. Luis Suárez duplázott a mérkőzésen.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A Barcelona már a találkozó elejétől kezdve beszorította ellenfelét, az Almería tulajdonképpen az egész első félidőben egyszer jutott el a hazai kapuig, igaz akkor kis híján gólt szerzett. A 33. percben aztán megtört a jég, Messi tört be az oldalvonal mellől a tizenhatoson belülre, kivárt, majd gyönyörűen elcsavarta a labdát a kapu hosszú oldalába.

Tíz perc sem telt el a második félidőből, amikor Luis Suárez megpattanó lövése landolt a felső sarokban, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A folytatásban még Bartra is eredményes tudott lenni, majd Suárez szerezte meg a saját maga második gólját, a Barcelona nagyon simán nyert 4-0-ra.

Videó – Messi szépségdíjas gólt szerzett:

Ezzel egy időben rendezték a Deportivo la Coruna és a Córdoba bajnokiját, melyen Andone két gólt is szerzett, mégis 1-1 lett a végeredmény.