Botrány a meccsen: rakétával dobták fejen a kapust

Igor Akinfejev (Igor Akinfejev)

Az első félbeszakítást követően 30 perces csúszással folytatódott a játék, a második félidőben történt újabb incidens után azonban beszüntették a Montenegró-Oroszország labdarúgó Európa-bajnoki selejtező-mérkőzést.

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, Podgoricában rendezett összecsapáson rögtön a kezdő sípszó után egy petárdával fejbe dobták a vendégek kapusát, Igor Akinfejevet, akit kórházba kellett szállítani.

A hazai drukkerek miatt a játékvezető így közel fél órára félbeszakította a találkozót, a játékosokat az öltözőbe rendelte, majd úgy döntött, újra kezdhetik a felek.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A második játékrész közepén aztán az orosz együttes jutott büntetőhöz, melyet Vukasin Poleksic, a Pécs kapusa hárított, majd ezek után az oldalvonalnál a két csapat játékosai és a stábtagjai összeverekedtek, miután újabb orosz játékost dobtak meg a nézőtérről.

Az incidenst követően előbb az orosz, majd a hazai futballisták is bevonultak az öltözőbe, a hangosbemondón keresztül pedig arról tájékoztatták a nézőket, hogy a játékot nem folytatják.

Eredmények – 2016-os Eb-selejtezők

G csoport:
Montenegró-Oroszország 0-0-ás állásnál a 67. percben félbeszakadt a találkozó
Liechtenstein-Ausztria 0-5 (0-2)
Moldova-Svédország 0-2 (0-0)

A csoport állása: 1. Ausztria 13 pont/5 mérkőzés, 2. Svédország 9/5, 3. Oroszország 5/4 (6-3), 4. Montenegró 5/4 (3-2), 5. Liechtenstein 4/5, 6. Moldova 1/5

C csoport:
Macedónia-Fehéroroszország 1-2 (1-1)
Szlovákia-Luxemburg 3-0 (3-0)
Spanyolország-Ukrajna 1-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Szlovákia 15 pont, 2. Spanyolország 12, 3. Ukrajna 9, 4. Fehéroroszország 4, 5. Macedónia 3, 6. Luxemburg 1

E csoport:
Anglia-Litvánia 4-0 (2-0)
Szlovénia-San Marino 6-0 (1-0)
Svájc-Észtország 3-0 (2-0)

A csoport állása: 1. Anglia 15 pont, 2. Svájc 9 (11-3), 3. Szlovénia 9 (10-4), 4. Litvánia 6, 5. Észtország 4, 6. San Marino 1