Anglia négyet vágott, a spanyolok épphogy nyertek

angol válogatott (angol válogatott)

Kilenc mérkőzéssel folytatódtak a 2016-os Európa-bajnokság selejtezői.

Az E jelű hatosban az éllovas angolok a jóval gyengébb litvánokat fogadták. A szigetországiak már a meccs elején belehúztak, hiszen Wayne Rooney révén hat perc elteltével a hálóba találtak. A folytatásban Welbeck is gólt jegyzett, majd a szünet után Sterling alakította megnyugtató különbségűre az állást.

A meccs 72. percében beállt a remek szezont produkáló Harry Kane, aki élete első válogatott meccsén 80 másodperc alatt bevette a litvánok kapuját, kialakítva a 4-0-s végeredményt.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A csoportban a második szlovénok 6-0-ra verték San Marinót, Svájc pedig Észtországot intézte el könnyedén.

A G csoportban az első két helyezett hozta a kötelezőt: Ausztria továbbra is veretlen, ezúttal Liechtenstein válogatottját fektették két vállra idegenben – és még büntetők is hibáztak -, míg a svédek emberhátrányban, két Ibrahimovic-góllal nyertek Moldovában. A hatos harmadik meccsét, a Montenegró-Oroszország összecsapást szurkolói rendbontás miatt kétszer is féle kellett szakítani, másodszor a játékvezető úgy döntött, végleg véget vett a meccsnek. A montenegróiak előbb az orosz kapust dobták meg egy rakétával, majd a büntetőt hibázó Sirokovot találták el.

A C csoportban a címvédő spanyolok csak nagy nehézségek árán győztek le Ukrajnát, hiszen a találkozó egyetlen gólját Alvaro Morata lőtte, de mivel az éllovas szlovákok is begyűjtötték a három pontot, az ibériaiaknak továbbra is be kell érniük a második pozícióval.

Eredmények – 2016-os Eb-selejtezők

C csoport:
Macedónia-Fehéroroszország 1-2 (1-1)
Szlovákia-Luxemburg 3-0 (3-0)
Spanyolország-Ukrajna 1-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Szlovákia 15 pont, 2. Spanyolország 12, 3. Ukrajna 9, 4. Fehéroroszország 4, 5. Macedónia 3, 6. Luxemburg 1

E csoport:
Anglia-Litvánia 4-0 (2-0)
Szlovénia-San Marino 6-0 (1-0)
Svájc-Észtország 3-0 (2-0)

A csoport állása: 1. Anglia 15 pont, 2. Svájc 9 (11-3), 3. Szlovénia 9 (10-4), 4. Litvánia 6, 5. Észtország 4, 6. San Marino 1

G csoport:
Liechtenstein-Ausztria 0-5 (0-2)
Moldova-Svédország 0-2 (0-0)
Montenegró-Oroszország – 0-0-nál félbeszakítva

A csoport állása: 1. Ausztria 13 pont, 2. Svédország 9, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1