A Fradi nem tudta kihasználni az MTK botlását

ferencvárosi tc (ferencvárosi tc, )

A zöld-fehérek csak ikszre voltak jók a Nyíregyháza ellen.

Szombat délután az MTK emberhátrányban kapott ki az éllovas Videotontól, így a Fradi egy esetleges sikerrel közelebb kerülhetett volna a kék-fehérekhez. Ehhez az FTC-nek a Nyíregyháza vendégeként kellett volna nyerni, ám ez nem jött össze nekik.

Az első felvonásban mindkét együttes jó iramot diktált, de gólszerzési lehetőségei a Ferencvárosnak voltak. A szünet után a Szpari megpróbálta a mindent eldöntő gólt begyötörni a hálóba, ahogy a vendégek is, ám hiába a sok helyzet, végül 0-0 maradt az eredmény.

A Fradi ugyan egy pontot faragott a hátrányából, de még így is négy pont a lemaradásuk az MTK mögött.

A másik két délutáni mérkőzésen a Kecskemét zsinórban harmadszor tudott nyerni, ezúttal a Dunaújváros otthonában, a Puskás Akadémia pedig 1-1-re végzett a Honvéd ellen.