A City lassan lemondhat az aranyéremről

Burnley (burnley, )

A címvédő Manchester City labdarúgócsapata 1-0-s vereségbe szaladt bele a Burnley otthonában.

A két együttes nem kényeztette el a szurkolókat az első félidőben, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben és az iram is hagyott némi kívánnivalót maga után. Ennek ismeretében nem is olyan meglepő, hogy a szünetben is 0-0 állt az eredményjelzőn.

Fotó: Europress Fotóügynökség

A 61. percben hátrányba került a City, Boyd lőtt az alsó sarokba egy lecsorgó labdát. A manchesterieknek megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, de nem tudtak élni vele, így 1-0 lett a végeredmény. A Burnley 1974 októbere óta először győzte le riválisát, amely legutóbbi három vendégeskedése alkalmával 16-szor volt eredményes a Turf Mooron. A City ezt megelőzően legutóbbi 20 idegenbeli Premier League-mérkőzésén szerzett gólt.

A Manchester City hátránya továbbra is öt pont a listavezető Chelsea mögött, de a londoniak két meccsel kevesebbet játszottak. A címvédő előnye ráadásul már csak egy pont az Arsenal előtt.