Higuain könnyen elintézte Dzsudzsákékat

gonzalo higuain (gonzalo higuain)

A Napoli az argentin Gonzalo Higuain góljaival verte a Dinamo Moszkvát.

Azt már a sorsolás után sejteni lehetett, hogy a Dinamónak meg kell szenvednie, ha az Európa Liga negyeddöntőjébe akarnak kerülni, hiszen a Napoli az Anderlechtet nullázta le az előző körben.

Ennek ellenére a vendég oroszok kerültek előnybe Kevin Kuranyi révén, ráadásul már a harmadik percben, komoly meglepetést okozva. A Napolit viszont nem fogta meg a gól, ráültek a labdára és helyzetet helyzetre halmoztak: ennek előbb egyenlítés majd fordítás lett a vége (2-1). Mindkét találatot Higuain szerezte, a másodikat büntetőből, majd az argentin a második etapban is villant egyszer, így már 3-1 állt az eredményjelzőn.

A Dinamo hiába hajtott – ekkor már emberhátrányban -, nem tudott újabb találatot szerezni, így kétgólos hátrányból várják a visszavágót. Dzsudzsák Balázs a 92. percben hagyta el a pályát és több veszélyes megoldása is volt.

Az esti párosításban rendezték az olasz és a spanyol házi csatát is: előbbiben a Fiorentina bár sokáig vezetett a Roma ellen, a fővárosiak egalizálni tudtak és egy büntetőt is kihagytak, így 1-1-ről folytatják Rómában. A Villarreal-Sevilla összecsapás sokkal simább volt, hiszen a címvédő vendégek 3-1-re hozták a meccset.

Az egyetlen angol továbbjutó, az Everton 2-1-re legyőzte a Dinamo Kijevet.