Premier League: együtt maradt az élmezőny

chelsea (chelsea)

Az angol bajnokság élén álló öt csapat hozta a kötelezőt.

Bár sokáig úgy tűnt, a Manchester United szolgáltatja a játéknap meglepetését, végül a Vörös Ördögök is behúzták mindhárom pontot. A United Young 89. percben szerzett góljával győzte le a Newcastle-t, így maradtak a negyedik helyen, pedig ha csak döntetlent játszottak volna, a Liverpool megelőzte volna őket.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Az ötödik ‘Pool ugyanis a Burnley ellen tudott kétgólos sikert aratni, de így nem változott a különbség a csapatok között. Ahogy a dobogón sem: a listavezető Chelsea szűkösen, de 1-0-ra verte a városi rangadón a West Hamet, a második Manchester City a Leicester küldte haza vereséggel, az Arsenal pedig a QPR pályáján nyert 2-1-re.

A játéknap egyik legérdekesebb esete a Tottenham-Swansea találkozón (3-2) történt: a vendégek labdarúgója, Bafetimbi Gomis összeesett a pályán, kórházba szállították. Nem először történt ilyen a franciával, korábban háromszor is elveszítette az eszméletét meccs közben.